У Німеччині починають тестувати на добровольцях вакцину проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це повідомляє видання Die Welt.

Відповідний дозвіл дав Інститут вакцини і біомедичних лікарських засобів ім. Пауля Ерліха. Творець вакцини — компанія BioNTech з Майнца. На першій стадії досліджень у тестуванні візьмуть участь приблизно 200 добровольців.

Перспективні препарати спочатку мають показати свою ефективність у клітинних культурах, після цього у тварин і лише згодом допускаються клінічні дослідження на людях. Ці дослідження складаються ще з трьох етапів. Німецька вакцина готується пройти перший із них, перевірку на безпеку. Фактичне дослідження ефективності робиться на заключному і найбільш масштабному третьому етапі.

Фахівці спочатку оцінювали розробку BioNTech як досить перспективну. Препарат створюється спільно з фармацевтичною корпорацією Pfizer. У компаній вже є вдалий спільний досвід розробки щеплення від грипу.

Німецька вакцина належить до категорії мРНК-вакцин. Це перспективний тип препаратів, які фактично складаються з ділянок генетичного коду вірусів. Потрапляючи в організм, вони провокують вироблення вірусного білка силами самих людських клітин. Білок, своєю чергою, викликає імунну відповідь. Такі вакцини відносно дешеві і можуть вироблятися швидко і у великих кількостях, що дуже важливо за умов пандемії. Однак ще жодна мРНК-вакцина в світі не отримала офіційного допуску в клінічну практику.

Раніше повідомлялось, що в Оксфордському університеті у Великій Британії з 23 квітня починаються випробування потенційної вакцини від коронавірусу на людях.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 22 квітня у світі з початку пандемії коронавірусом інфікувалися 2 млн 557 тисячі 504 людини. З них 694 881 людина одужала та 177 662 померли.

В Україні станом на 22 квітня коронавірус лабораторно підтвердили у 6592 людей, з них 174 пацієнтів померли, а 424 — одужали.

З початку року в Україні на коронавірусну інфекцію методом ПЛР дослідили 67 520 зразків.

Поділитись: