У Німеччині обговорюють можливість експропріювати частину газогону «Північний потік-2» — Spiegel
У Міністерстві економіки Німеччини обговорюють можливість експропріювати частину трубопровідної системи російського газогону «Північний потік—2».
Про це з посиланням на джерела повідомляє німецьке видання Der Spiegel.
За даними видання, міністерство економіки перевіряє, чи слід експропріювати частину підводної трубопровідної системи, яка розташовується на території Німеччини, та відрізати її від решти трубопроводу.
Труби, що ведуть від землі до моря, можна було б під'єднати до мобільного терміналу Скраплений природний газСПГ. На кінці газопроводу є повна розподільна мережа з компресорами та лініями, які можуть транспортувати газ безпосередньо до південної Німеччини.
Такий план розглядають на тлі газової кризи у Німеччині через скорочення російських поставок. Напередодні Німеччина вже оголосила так званий режим тривоги — другий етап аварійного плану на випадок надзвичайної ситуації в газовій сфері. Міністр економіки та енергетики Німеччини Роберт Габек наголосив, що відтепер газ є дефіцитним товаром і ціни на нього підвищуватимуться.
Та, попри це, план із «Північним потоком-2» обговорюють з обережністю через значні ризики. По-перше, хоч трубопровід можна технічно підняти та відрізати, у процесі можуть виникнути серйозні екологічні проблеми. Територія у районі газопроводу вже має суворі вимоги щодо охорони природи, а кожна зміна у газопроводі супроводжується процедурою затвердження нового плану з оцінкою впливу на навколишнє середовище.
По-друге, є питання щодо власності трубопроводу, оскільки, за даними ЗМІ, компанія-оператор російського газогону Nord Stream 2 AG, яка зареєстрована у Швейцарії, думала оголосити про свою неплатоспроможність.
Окрім того, у Німеччині побоюються відповіді кремля на такі дії, зокрема можливості експропріації німецьких компаній у росії. Раніше Bloomberg із посиланням на джерела писало, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився від повної націоналізації колишнього німецького підрозділу «Газпрому», оскільки «не хоче дратувати» президента рф володимира путіна, хоча на цьому наполягав міністр економіки.
У Міністерві економіки відмовилися коментувати інформацію щодо плану з «Північним потоком-2», але не заперечували її, пише Spiegel. Наразі німецький уряд шукає додаткові місця для терміналів, наголосивши, що «питання наявної інфраструктури для підключення є важливим фактором їх розташування».