У Німеччині вивчатимуть вплив штучної гравітації на людей: добровольці проведуть у ліжках 2 місяці
Американське аерокосмічне агентство (NASA) та Європейське космічне агентство (ESA) розпочали експеримент із вивченням впливу штучної гравітації на організм людей: добровольці два місяці проведуть у спеціальних ліжках.
Як повідомили в ESA, 60-денний експеримент стартував у Німеччині 25 березня. 12 добровольців перебуватимуть у ліжках під нахилом, що забезпечить відтік крові від нижньої частини тіла до верхньої.
Один раз на день їх відправлятимуть до центрифуги, що розташована в одній з лабораторій Німецького центру авіації і космонавтики. Під час експерименту вчені змінюватимуть силу обертання, досліджуючи вплив штучної гравітації на серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, обмін речовин і когнітивні функції.
Після експерименту добровольці пройдуть 29-денний курс реабілітації. В перспективі вчені планують випробувати штучну гравітацію як заміну фізичним вправам на Міжнародній космічній станції.
На сьогодні штучна гравітація в космосі здебільшого є науковою фантастикою, хоча вже десятки років учені працюють над створенням концептів космічних кораблів зі штучною гравітацією. Принцип їхнього функціонування заснований на роботі відцентрованої сили: передбачається або обертання кабіни корабля, або створення корабля-центрифуги.
Нагадаємо, вчені з Британії протестували космічний гарпун для збору «сміття» на орбіті Землі.