У Німеччині запропонували скеровувати в Україну біженців із Білорусі

Депутат Бундестагу та речник із зовнішньополітичних питань фракції Соціал—демократичної партії Нільс Шмід запропонував долучити Україну до приймання біженців з Білорусі.

Про це пише Deutsche Welle.

Шмід, чия фракція є найбільшою в Бундестазі, каже, що біженців можна розмістити в Україні на той час, поки в ЄС розглядають їхні заявки про надання притулку.

Речник також розкритикував політику Польщі щодо мігрантів. Він зазначає, що витискати їх із країни назад до Білорусі не можна — спершу треба дати можливість подати заявку на притулок у ЄС.

Шмід наголошує, що Польща повинна дотримуватися міжнародних норм: надавати біженцям базовий гуманітарний захист і право на розгляд заявки на притулок.

Що передувало?

Уранці 8 листопада біля прикордонного пункту пропуску «Брузги-Кузня» на білорусько-польському кордоні зібралися сотні мігрантів із сумками й дітьми. За даними ЗМІ, це біженці з Іраку та Сирії. Зокрема, мігранти вже розбили на кордоні табір.

Увечері 9 листопада дві групи з декількох десятків мігрантів силоміць прорвали паркани на кордоні й потрапили до Польщі з Білорусі. Наразі усіх затримали.

Проблеми на кордоні

Низка країн ЄС страждає внаслідок потоків мігрантів через Білорусь. Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну до Литви. Але ситуація загострилася з початку липня.

Уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів. А пізніше литовська влада також оголосила про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.

Згодом ситуація загострилася і в Польщі. На початку вересня польська влада вирішила запровадити у прикордонних регіонах надзвичайний стан. Проте наплив нелегальних мігрантів це не зупинило.

У жовтні польський парламент дозволив висилати нелегальних мігрантів, які незаконно перетинають кордон, а також вирішив побудувати на кордоні з Білоруссю паркан за 1,5 мільярда злотих (350 мільйонів доларів).