Литва оголосила режим надзвичайної ситуації через мігрантів із боку Білорусі. Їх уже в 10 разів більше, ніж у 2020 році
Уряд Литви в п’ятницю, 2 липня, оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації в країні. Причиною цьому стало різке зростання нелегальних мігрантів, які потрапляють на литовську територію з боку Білорусі.
Про це повідомила пресслужба уряду Литви.
За останніми даними Державної прикордонної служби Литви, 2 липня державний кордон перетнули 150 нелегальних мігрантів із Білорусі, що втричі більше за попередні добові рекорди. Більшість із них подали заявки на притулок у Литві.
Загалом же з початку року з боку Білорусі в Литву намагалися потрапити 822 нелегальні мігранти — це в понад десять разів більше, ніж за весь 2020 рік. Більшість із них — громадяни Іраку, Ірану, Сирії, власне Білорусі, Росії, Гвінеї, Туреччини тощо.
Для приймання нелегальних мігрантів міністерство внутрішніх справ Литви обладнало 835 місць для розселення, з яких уже близько 500 зайняті.
Ймовірну причину міграційної кризи на білорусько-литовському кордоні пояснив 2 липня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко: нібито з боку Литви запустили безпілотник із каністрою з вибухівкою, яку вдалося знешкодити.
«Я чесно сказав, що ми не будемо більше тримати тих, кого ви гнобили в Афганістані, Ірані, Іраку. У нас на це нема ані грошей, ані сил у результаті ваших санкцій», — сказав білоруський диктатор, додавши, що «вони перейшли межі» і «ми їм пробачити не можемо».
Раніше Лукашенко також розпорядився закрити кордон між Білоруссю та Україною, бо з неї нібито «величезна кількість зброї надходить». МЗС України не підтверджує цієї інформації та заперечує інсинуації Лукашенка щодо постачання зброї в Білорусь.
З жовтня 2020 року ЄС поступово вводить нові обмеження проти Білорусі. Роблять це у відповідь на фальсифікацію президентських виборів у країні в серпні 2020 року, залякування і жорстокі репресії щодо мирних демонстрантів, членів опозиції і журналістів.
Наразі ЄС запровадив санкції щодо 166 фізичних та 15 юридичних осіб. Їхні активи заморозили, фізичним особам заборонили в'їзд на територію ЄС.
4 червня Рада Європейського Союзу запровадила заборону на проліт білоруських літаків над повітряним простором країн-членів, а також зобов’язала відмовляти авіаперевізникам із Білорусі у використанні аеропортів на території ЄС.
Заборону ухвалили після відповідного політичного рішення Європейської ради 24 травня, у якому лідери держав-членів ЄС засудили примусову посадку в Мінську літака Ryanair і затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича, а також його дівчини, росіянки Софії Сапеги.
Що стосується України, то вона разом із країнами ЄС і США припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня, але санкцій не вводила.
- Поділитися: