У печері Каліфорнії знайшли зображення та рештки дурману. Кажуть, що це перші докази вживання галюциногенів індіанцями
Археологи знайшли в печері на півдні Каліфорнії настінний малюнок червоної спіралі. Після дослідження з'ясувалося, що малюнок зробили приблизно 500 років тому, а в щілинах печери знайшли пожовані волокна рослин.
Відповідне дослідження опублікували в Proceedings of the National Academy of Sciences.
На думку науковців, малюнок на стіні, імовірно, зображує білу квітку дурману ㅡ потужного галюциногена. Згідно з дослідженням, племена Чумаш використовували його під час церемоній для отримання нібито надприродних сил та у лікуванні. Наприклад, з нього робили чай для церемонії повноліття хлопців. Також іноді дівчата вживали дурман, щоб відзначити вступ у доросле життя.
Науковці провели аналіз знайдених решток рослин і виявили, що це залишки дурману. Учені не запевняють, що малюнок у печері зробили під дією рослини, оскільки вона має виснажливий ефект.
Водночас припускається, що малюнок був для індіанців своєрідною іконою, яка могла вказувати на місце, де потрібно вживати дурман. У печері знайшли велику кількість пожованих рослин, наконечників стріл, знаряддя праці, що свідчить про те, що місце було загальнодоступним.
За словами науковців, їхнє дослідження ㅡ це перші докази того, що індіанці вживали галюциногени на місці наскельних малюнків.