Американські науковці виявили, що псилоцибін, який міститься у галюциногенних грибах, ефективний у лікуванні депресії. Вже за дві сесії лікування у пацієнтів спостерігалися значні покращення.

Результати дослідження вчені з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса опублікували у науковому журналі JAMA Psychiatry.

Згідно з результатами, серед 24 пацієнтів, які приймали псилоцибін під час дослідження, у понад половини людей зафіксували ремісію. Також вже за два сеанси такої терапії у 71% учасників спостерігалось значне покращення стану здоров'я.

Всього ж для участі у дослідженні запросили 27 учасників віком від 21 до 75 років з діагнозом ВДР, які на час тестувань не вживали антидепресанти та не мали серйозних загострень хвороби чи потреби у госпіталізації. Дослідження було рандомізованим, тобто учасники не знали чи отримують вони ліки, чи плацебо.

Учасників дослідження розділили на дві групи, кожна з яких мала пройти дві сесії вживання псилоцибіну з перервою у три тижні. Перша група отримувала ліки на початку дослідження, а друга ㅡ лише за вісім тижнів. Так дослідники могли слідкувати за пацієнтами, аби переконатися, що їх стан не погіршується.

Ідея застосовувати активну речовину галюциногенних грибів для лікування важких форм депресії виникла у вчених ще кілька років тому. Оскільки стандартні методи лікування (такі, як психотерапія та антидепресанти) не завжди ефективні, науковці шукали більш «активне» лікування.

Так, у 2018 році Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) назвало застосування галюциногенних грибів «проривною терапією» для лікування пацієнтів з депресією.

Однак застосовувати псилоцибін все ж радять лише у крайньому разі, за особливо важких та резистентних випадків депресії. Наприклад, цю речовину застосовують для лікування депресії та тривожного розладу у людей з онкозахворюваннями та у пацієнтів з частими рецидивами психічних розладів.

Поділитись: