У перші місяці пандемії майже не змінилась кількість самогубств. Принаймні у країнах із високим рівнем доходу
У країнах із високим рівнем доходу у перші місяці пандемії майже не змінилась кількість самогубств. У деяких країнах навіть зафіксували зменшення суїцидів.
Відповідне дослідження опублікували у медичному журналі The Lancet Psychiatry.
Міжнародна група науковців шукала інформацію про самогубства у країнах і територіях, які є членами Світового банку та населення в яких перевищує три мільйони людей. Під час дослідження аналізували офіційні дані, які оновлювалися щомісяця Міністерствами охорони здоров'я, службами статистики тощо.
У дослідження вчені включили динаміку самогубств у 21 країні (16 — з високим рівнем доходу, 5 — з середньо-високим) з 1 січня 2019 року по 31 березня 2020 року та з 1 квітня по 31 липня 2020-го. Зібрані дані стосувалися повністю 10 країн та окремих регіонів в 11 країнах. України в дослідженні немає.
Так, вчені не виявили доказів значного збільшення ризику самогубств у перші місяці пандемії. Також, згідно зі статистикою, у 12 країнах або районах зафіксували зменшення кількості самогубств: в Новому Південному Уельсі (Австралія), Лейпцигу (Німеччина), Японії, Південній Кореї, Новій Зеландії.
Також науковці в одному з аналізів початком пандемії вважали 1 квітня, а не 1 березня 2020 року, а ще в одному — початок пандемії вважали теж 1 квітня, але збільшили період вивчення даних до 31 жовтня 2020-го, а не до 31 липня. Такі зміни в аналізі теж не показали збільшення кількості суїцидів.
Вчені кажуть, що їхнє дослідження є першим, яке об'єднало дані про самогубства під час пандемії з декількох країн, однак воно не є повним. Дослідники не враховували дані з країн із низьким рівнем доходу через складність отримати достовірні дані. За словами вчених, на ці країни припадає 46% усіх самогубств.
Також науковці не аналізували, як вплинула пандемія на рівень самогубств серед представників різних національностей, статі, різного віку. Також не враховували зовнішні фактори, які могли вплинути на самогубства. Вчені це планують проаналізувати у майбутніх дослідженнях.
Куди звертатися по психологічну допомогу?
Якщо вам потрібна допомога, у Києві працює цілодобовий «Телефон довіри» Центру медико-психологічної допомоги та профілактики кризових станів:
- 044 456 17 02;
- 044 456 17 25.
В Україні цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine для ветеранів за номером 7333.
За номером 0-800-501-701 працює Всеукраїнський телефон довіри.
Також у будні з 12:00 до 20:00 працює безкоштовна дитяча гаряча лінія: 0-800-50-02-25 (з мобільного чи стаціонарного телефону) або 116-111 (з мобільного).