У поліції розповіли, чому раніше не надали охорону екс-лідеру «Правого сектору» Одеси Стерненку
Правоохоронці не надалиохорониекс—керівнику одеського «Правого сектору» Сергію Стерненку, оскільки справу про попередній напад було розкрито йу слідства не було підстав вважати його проявами тиску.
Правоохоронці не надали охорони екс-керівнику одеського «Правого сектору» Сергію Стерненку, оскільки справу про попередній напад було розкрито й у слідства не було підстав вважати його проявами тиску.
Про це повідомив радник начальника Одеської поліції Руслан Форостяк у Facebook.
Він гагадав, що раніше поліція розслідувала правопорушення в яких фігурував Стерненко.
«Як відомо на нього буквально на травневі було скоєно напад, нападник був затриманий, посередника розкрито (він встиг втекти напередодні нападу за кордон), і головне — замовника встановлено», — зазначив він.
«У слідства не має підстав вважати це проявами тиску чи то якоїсь злочинної влади чи то прихованих сепарів, все банальніше і простіше — кримінал, і це виявилось вирішальним фактом чому йому не надали охорону, бо справа фактично була розкрита», — наголосив Форостяк.
Вранці 1 травня в Одесі скоїли напад на колишнього главу місцевого відділення «Правого сектора» Сергія Стерненка.
У ніч проти 25 травня екс-лідер одеського «Правого сектору» Стерненко заявив про замах на нього з боку двох чоловіків та оприлюднив відео затримання одного з них. За словами Стерненка це третій напад на нього за останні місяці.
«Ми вважаємо, що це відповідь на нашу громадянську позицію. Це вже не перший напад і ми просили поліцію надати Сергію охорону. Охорону так і не надали, ви бачите, до чого це призвело», — сказала у коментарі Громадському дружина Стерненка Наталія Усатенко.
Поліція затримала другого фігуранта та встановила особу загиблого та розслідує інцидент як умисне вбивство, замах на умисне вбивство і нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
Поліція вилучила відео з камер та розглядає усі можливі версії подій, від банального побутового конфлікту чи пограбування до умисного нападу з політичних мотивів через його громадську діяльність.