У Польщі неподалік кордону України стався спалах смертельної хвороби: 8 людей загинули, понад 120 — інфіковані
У польському місті Ряшів, де планують збудувати центр НАТО з ремонту української техніки, та в містах неподалік стався спалах інфекції легіонельозу, смертність якої сягає 5%. Відомо про вісьмох загиблих і 127 інфікованих людей.
Про це пише Associated Press із посиланням на польських посадовців і Gazeta Wyborcza з посиланням на міський департамент охорони здоров'я.
За даними AP, у районі міста Ряшів, що за 80 кілометрів від кордону з Україною, розміщені приблизно 10 тисяч американських військових.
«Ряшів на південному сході Польщі є ключовим транзитним центром міжнародної військової підтримки України після повномасштабного вторгнення росії», — йдеться в повідомленні.
Співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі перевірили різні місця в Ряшеві, першочергово водопроводи, звідки, як припускають експерти, могли походити бактерії.
Один зі співробітників агентства Станіслав Жарин повідомив Guardian, що його відомство перевіряє можливість диверсії з боку рф у системі водопостачання, яка призвела до спалаху легіонельозу.
Видання Globe and Mail із посиланням на канадських і польських чиновників у липні писало, що НАТО планує побудувати поблизу Ряшева великий ремонтний і логістичний центр.
Gazeta Wyborcza пише, що всього у Польщі на легіонельоз захворіли вже 127 людей. Вісім людей, які померли внаслідок цієї хвороби, були похилого віку та страждали на хронічні захворювання.
За даними видання, окрім Ряшева, люди захворіли також у селі Дембиця та містах Перемишль, Кольбушова, Ланьцут, Сендзішув-Малопольський, Ясло й Люблін.
Влада Ряшева ухвалила рішення дезінфікувати хлором й озоном понад одну тисячу кілометрів трубопроводів міста. Мешканців закликали «дати водопровідній воді відпочити», щоб вона втратила частину хлору. Потім її можна буде пити, але кип’ятити перед цим.
Очікується, що результати аналізу першої проби води стануть відомі 28 серпня.
Що це за хвороба?
Легіонельоз — це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняють різні види мікроорганізмів. Воно вражає легеневі тканини та може спричинити важку форму запалення легенів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворіти можливо у випадку вдихання заражених аерозолів, зокрема через кондиціонери, або через випаровування забрудненої води. Поміж іншим, збудник інфекції може зберігатись у льоду або питній воді.
Зазвичай легіонельоз підхоплюють у готелях, лікарнях чи офісах — місцях, де бактерії потрапили до системи водопостачання або кондиціонування повітря, наприклад, до кранів та душових систем, які не використовуються часто.