У Полтаві запрацював четвертий в Україні рекрутинговий центр до ЗСУ
В Україні відкрили четвертий за останні два місяці центр рекрутингу до ЗСУ. Він запрацював у Полтаві.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Центр розташований за адресою вулиця Соборна, 45А. Як зазначають у Міноборони, кожен охочий може отримати фахову консультацію, заповнити анкету та рекрутуватися до Збройних сил, якщо матиме таке бажання. Центр відкрили за ініціативи Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ та підтримки Полтавської ОВА.
За словами уповноваженого Міноборони з питань рекрутингу Олексія Бежевеця, у центрі вже доступні вакансії у військових частинах Оперативне командуванняОК «Схід», Національної гвардії України та тероборони на посади операторів БпЛА, водіїв, спеціалістів з ремонту техніки та медиків.
«Всі вони доступні як для чоловіків, так і жінок. Мінімальне грошове забезпечення на посаді становить 20 тисяч гривень. Також виплачується додаткова винагорода залежно від місця проходження служби», — розповів посадовець.
За словами очільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна, охочі вступити до війська зможуть обрати ту бригаду чи професію, яку забажають.
Нагадаємо, загалом по країні заплановано відкриття 27 центрів рекрутингу ЗСУ до кінця першого півріччя 2024 року. Проєкт уже запустили у Львові, Запоріжжі, та Дніпрі.
Рекрутинг до ЗСУ
Міноборони почало рекрутинговий проєкт у листопаді 2023 року. Він дозволяє людині обрати конкретний підрозділ та визначену посаду, де її цивільний досвід буде найкориснішим.
Загалом із Міноборони співпрацюють чотири сервіси: Olx.ua, Lobby X, Work.ua та Robota.ua. У січні повідомлялося, що за два місяці сайти отримали понад 37 тисяч резюме у відповідь на військові вакансії.
Так, серед найпопулярніших вакансій — бухгалтери, діловоди, розвідники, оператори безпілотників, артилеристи.
Водночас рекрутинг не замінює мобілізацію. У Міноборони заявляють про потребу в мобілізації 400–500 тисяч людей — кількість може змінюватися залежно від розвитку бойових дій.
Детальніше про те, як працює рекрутинг в Україні та які виникають труднощі в цьому процесі, читайте в матеріалі hromadske.