У портовому місті в Китаї виявили 20 випадків COVID-19. Тепер на коронавірус перевірять усі 14 мільйонів жителів

У портовому місті Тяньцзінь, що неподалік Пекіна, виявили 20 випадків коронавірусу серед дітей та дорослих. Відомо, що принаймні два інфікування спричинив штам «Омікрон». Тож тепер на коронавірус перевірять 14 мільйонів мешканців міста.

Про це повідомляє The Guardian.

Серед інфікованих — 15 дітей від 8 до 13 років, співробітник дошкільного закладу та четверо батьків. Спершу коронавірус виявили у 10-річної дівчинки та 29-річної працівниці дошкільного центру. Вони інфіковані штамом «Омікрон».

Після цього почали перевіряти близьки контакти. Станом на вечір 8 січня у 18 людей виявився позитивний результат тесту, а у 767 — негативний.

У неділю, 9 січня, розпочалося масове тестування на коронавірус усіх мешканців міста Тяньцзінь. Перевірка триватиме упродовж двох днів.

Допоки мешканці міста не отримають негативний результат тесту — вони не матимуть «зеленого» сертифікату в додатку для відстежування коронавірусу. Наразі люди в Китаї можуть користуватися громадським транспортом та іншими громадськими місцями лише з таким сертифікатом.

Китай посилив боротьбу з коронавірусом перед початком зимових Олімпійських ігор, що стартують 4 лютого в Пекіні. Столиця країни розташована за 150 км від Тяньцзіня — з одного міста в інше можна доїхати потягом менш ніж за годину. Тож чиновники занепокоєні, що вірус може швидко поширитися у столиці.

Не перше місто

Раніше міста Ючжоу з населенням у 1,2 мільйона та Сіань із населенням у 13 мільйонів закрили міста на карантин через три та 127 випадків COVID-19 відповідно.

Крім того, у китайських містах регулярно проводять масові тестування після виявлення навіть декількох хворих. Так, у жовтні 2020-го протестували 5 мільйонів жителів міста Кашгар, а також дев'ять мільйонів міста Ціндао.

Як у Китаї з COVID-19?

За офіційними даними, з початку пандемії в Китаї зафіксували 116 тисяч випадків заражень коронавірусом, із них 4 849 пацієнтів померли від ускладнень.

Найбільше добових заражень у країні фіксували в лютому 2020-го, коли щоденний приріст хворих вимірювався тисячами. Та вже з березня епідемія в Китаї пішла на спад. З того часу китайська влада звітувала про незначну кількість заражень. Наразі у Китаї повністю вакцинували понад 86% населення.