У прокуратурі Києва замінили арештовані 272 тисячі доларів на фальшиві гроші — «Слідство.Інфо»
Суд зобов'язав повернути формальним власникам 800 тисяч доларів, які раніше арештували. Виявилось, що 272 тисячі доларів, які зберігались у прокуратурі Києва, є фальшивими.
Про це передає «Слідство.Інфо».
Наприкінці 2017 року прокуратура Києва нібито викрила конвертаційний центр, який пов'язували з «хрещеним батьком контрабанди» Вадимом Альперіним. У грудні того ж року суд зобов’язав повернути їх формальним власникам. Проте коли вони прийшли забирати гроші, виявилося, що 272 тисячі доларів є фальшивими.
Підробки виявили під час процедури повернення коштів, а згодом це підтвердила офіційна експертиза.
Згодом суд встановив, що протягом 5 місяців гроші зберігали у мішках і приміщенні прокуратури, а не на депозитному рахунку, як того вимагає процедура.
Троє власників цих коштів звернулися до суду і наприкінці 2019 року виграли справу. На їхню користь з держави стягнули понад 9 мільйонів гривень. До цієї суму увійшли і 272 тисячі доларів, і моральна компенсація.
Керівником групи, яка вела провадження щодо діяльності конвертаційного центру, був колишній слідчий прокуратури Києва Антон Дрозд. Він же зберігав арештовані кошти, а згодом намагався повернути фальшиві купюри власникам. Через історію з підробними грошима йому на рік заборонили переводитися до прокуратури вищого рівня, а його колегам, зокрема безпосередньому керівникові — на пів року.
У 2019 році Антон Дрозд звільнився з прокуратури та виграв конкурс на посаду в Державне бюро розслідувань.
У прокуратурі Києва «Слідство.Інфо» повідомили, що за фактом появи фальшивих грошей триває офіційне розслідування, але жодному з їхніх співробітників підозру досі не оголосили.