Одеський бізнесмен Вадим Альперін, якого називають «хрещеним батьком контрабанди» та підозрюють у створені злочинної організації, керував поширенням дискредитаційних медійних матеріалів щодо слідчих Державної фіскальної служби та ініціював їх кримінальне переслідування.

Про це пише видання «Наші гроші», з посиланням на дані судового засідання 23 січня у Вищому антикорупційному суді.

У них йдеться, що 12-13 листопада 2016 року слідчі ДФС Сумської області провели обшуки на митному пості «Столичний» Київської митниці. Вони вилучили 9 контейнерів з тканиною компанії «Торгест». Її службовці, за даними слідства, при декларуванні товару внесли неправдиву інформацію про його вартість, вагу та класифікацію.

Водночас на електронній пошті Альперіна правоохоронці знайшли докази того, що він ініціював переслідування окремих співробітників Фіскальної служби після обшуку і вилучення тканини.

«Одного зі слідчих ГУ ДФС в Сумській області позбавили можливості продовжувати розслідування, провадження було передано до слідчого відділу прокуратури Сумської області, а відносно самого слідчого та деяких службових осіб ДФС було порушене кримінальне провадження за фактом здійснення ним цих слідчих дій щодо вилучення товару», — йдеться в повідомленні.

Також на пошті Альперіна знайшли листування щодо розміщення замовних сюжетів та статей. Він отримав та переслав на іншу електронну пошту 22 листопада 2016 року текст публікації щодо вилучення контейнерів «Торгест». Того ж дня ця публікація з’явилася на ресурсі, вказаному у листі. Згодом він отримав звіт про розміщення публікації й витрачені на це гроші: 3400 грн та 600 доларів США.

Окрім цього, прокурор під час судового засідання озвучив ряд інших листувань і даних електронної пошти, які свідчать про використання Альперіним корупційних зв’язків у правоохоронних органах.

Нагадаємо:

Поділитись: