У Раді хочуть створити «Оборонну коаліцію». Що це означає?
Президент Володимир Зеленський висунув ініціативу створення «Оборонної коаліції» в парламенті на тлі російської загрози.
Таку пропозицію він озвучив під час зустрічі із представниками депутатських фракцій і груп Верховної Ради.
Йдеться про оперативне ухвалення Радою рішень, пов’язаних зі зміцненням обороноздатності України. Зокрема, це стосується внесення змін до держбюджету щодо збільшення видатків на фінансування нацбезпеки й оборони.
«Прошу керівників фракцій зосередити увагу на тому, щоб Верховна Рада якомога швидше ухвалювала рішення, що зміцнюватимуть наш оборонний сектор. І саме це можна вирішити у межах Оборонної коаліції, коли всі працюватимуть максимально оперативно і злагоджено», — сказав Зеленський.
Під час зустрічі парламентарі й президент також обговорили ситуацію на кордонах і можливу реакцію на ризики, які виникли через визнання Росією самопроголошених «Л/ДНР».
Як зазначається, Зеленський ініціював зустріч з представниками українського бізнесу, на яких мають намір розглянути створення інвестиційного фонду допомоги українській армії.
Російська загроза
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону.
За даними Міноборони, біля кордонів України перебувають близько 149 тисяч російських військ. А бойовики з 17 лютого значно збільшили обстріли на Донбасі: за добу десятки разів порушують режим «тиші», водночас заявляючи про «атаку» з українського боку.
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Росія готує теракти на окупованих територіях Донбасу, жертвами яких мають стати мирні жителі. За його словами, Москва прагне використати це як привід для звинувачення України та введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом «миротворців».
21 лютого президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання «ЛНР» та «ДНР» і доручив ввести на ці окуповані території України російські війська для «підтримки миру». А вже 22 лютого Держдума РФ та «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю на 10 років з автоматичним продовженням ще на п'ять років.