У Раді визначили розміри штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності виключив кримінальну відповідальність за ухилення від призову та визначив розміри штрафів для громадян і посадових та юридичних осіб за порушення правил військового обліку і мобілізації.
Про це повідомив голова комітету й народний депутат України Сергій Іонушас у коментарі «Українській правді».
За його словами, під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення Комітет запропонував виключити із проєкту закону всі зміни до Кримінального кодексу. Тобто, як підкреслив посадовець, «тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде». У попередній версії законопроєкту за це мали передбачити ув'язнення на 3-5 років.
Водночас комітет визначив розміри штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації. Так, за порушення правил військового обліку можуть встановити штраф розміром 3400-5100 грн у мирний час. В особливий період або ж за повторне порушення розмір покарання може зрости до 17-22,5 тисячі грн.
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію в мирний час планується встановити штрафи 5100-8500 грн для громадян і 17-34 тисячі грн — для посадовців та юросіб. Під час воєнного стану розмір покарання зросте до 17-22,5 тисячі грн для громадян і 34-59,5 тисячі грн — для посадових та юридичних осіб.
Голова заступника Комітету Андрій Осадчук у коментарі «УП» розповів, що відповідний законопроєкт розглянуть у Верховній Раді «найближчим часом», а саме — після ухвалення проєкту закону про мобілізацію.
А що з законом про мобілізацію?
Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) і демобілізація військових після 36 місяців служби.
Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься у строки за рішенням Ставки верховного головнокомандувача.
До другого читання проєкту закону народні депутати подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно.
Унаслідок цього, за словами секретаря Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенка, законопроєкт може в підсумку зазнати чимало змін.
29 березня стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд правок до нового законопроєкту про мобілізацію. Попереду — друге читання в парламенті.