У Росії за секретним наказом знищують дані про репресованих в СРСР — «Коммерсантъ»
У Росії в рамках секретного міжвідомчого наказу від 2014 року знищують архівні залікові картки з інформацією про репресованих у Радянському Союзі.
У Росії в рамках секретного міжвідомчого наказу від 2014 року знищують архівні залікові картки з інформацією про репресованих у Радянському Союзі.
Про це повідомляє «Коммерсантъ».
За інформацією видання, про цю ситуацію раднику президента РФ Михайлу Федотову розповів директор музею історії ГУЛАГу Роман Романов.
За його словами, знищення цих карток означає повне видалення інформації про перебування ув’язнених у системі ГУЛАГу.
Романов пояснив, що в СРСР справу ув’язненого в разі його смерті передавали до архіву, а в разі звільнення — її знищували. Проте залишалася архівна картка, у який були записані повне ім’я в’язня, рік та місце народження, а також інформація про його переміщення між таборами.
Про секретний наказ дізнався партнер музею Сергій Прудковський. Він шукав інформацію про селянина Федіра Чазова, якого двічі засуджували до розстрілу, але у підсумку вирок замінили п’ятьма роками ув’язнення.
В управлінні Міністерства внутрішніх справ РФ в Магаданській області Прудковському заявили, що архівна картка Чазова знищена на вимогу міжвідомчого наказу під грифом «для службового використання» від 12 лютого 2014 року.
У відомстві пояснили, що на підставі цього наказу архівні картки ув’язнених знищуються після досягнення ними 80-річного віку.
У музеї історії ГУЛАГу наголосили, що знищення цієї інформації матиме катастрофічні наслідки для вивчення історії таборів і отримання нових даних про жертв репресій у СРСР.
Згідно з підрахунками міжнародного товариства «Меморіал», тільки у 1937-1938 роках у Радянському Союзі по політичним мотивам арештували 1,7 мільйона людей. В цілому кількість репресованих може досягати 12 млн.
Як повідомлялося, у Росії встановили пам’ятну дошку будівельника ГУЛАГа.
Нагадаємо, на у 2017 році помер Євген Грицяк — один із лідерів політичних в’язнів, що виступили проти режиму ГУЛАГу під час Норильского повстання 1953 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вони б закопали мене у вічній мерзлоті» — Євген Грицяк про Норильське повстання.