У штабі розповіли про деталі підриву двох військових на Донбасі

Двоє військових, які 25 серпня підірвалися в зоні бойових дій на Донбасі, постраждали від забороненої російської протипіхотної міни, яку закинули дистанційно.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Двоє військових оглядали місцевість у смузі відповідальності бригади морської піхоти, коли підірвалися на осколковій міні натяжної дії Цей тип боєприпасів заборонений Оттавською конвенцією, якою передбачена заборона мін натяжної, фугасної, осколкової діїПОМ-2.

Вони отримали осколкові поранення та наразі перебувають на лікування. Їх стан оцінюють як задовільний.

Попередньо встановили, що міну закинули дистанційно. Окрім вибуху міни, військовослужбовці підрозділів частини та спостерігачами української сторони Спільний центр з контролю та координаціїСЦКК більше порушень в цей день у смузі відповідальності бригади зафіксовано не було.

Що цьому передувало?

Стало відомо, що вчора, 25 серпня, на Донбасі підірвалися двоє військових. У ЗМІ з’явилась неперевірена інформація про те, що нібито двоє військових, зокрема командир 137-го батальйону Вадим Римаренко, постраждали внаслідок обстрілу.

Нас у штабі запевнили, що «це точно був підрив», бо обстрілів у тому районі не було.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Володимир Зеленський та офіційна статистика штабу запевняють, що всеосяжне перемир'я успішне. На День Незалежності, 24 серпня, Зеленський з радістю заявив, що перемир'я тримається 29 днів і за цей час жоден український військовий не загинув і навіть не отримав поранення (саме внаслідок обстрілу бойовиків).

Проте бойовики регулярно порушують перемир'я: вони обладнують нові позиції, що заборонено, а також обстрілюють позиції ЗСУ. Водночас у штабі кажуть: ці постріли не становлять загрози українським військовим, вони неприцільні, тому вогонь у відповідь ми не відкриваємо.

Крім того, загинути або постраждати солдати можуть не тільки внаслідок обстрілів. За вказані президентом 29 днів перемир'я було декілька випадків підриву військових на вибухових пристроях, також військові можуть загинути або поранитися через необережне поводження зі зброєю.