У «справі Коломойського» підозру отримав колишній керівник столичної філії «ПриватБанку»

За матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки підозру оголосили колишньому керівникові столичної філії «ПриватБанку», що раніше належав підсудному мільярдерові Ігорю Коломойському.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Слідство стверджує, що цей посадовець банку входив до організованої групи, яку Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд гривень.

Колишньому керівникові столичної філії «ПриватБанку» повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 — незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення;
  • ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах;
  • ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 — легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом.

Максимальна санкція статей передбачає 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. Наразі фігурантові обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Що це за «справа Коломойського»?

За даними слідства, у період із 2013 до 2014 рік Коломойський створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників «ПриватБанку». Протягом цього часу члени угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки в касу банку», хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

Правоохоронці стверджують, що така схема загалом дозволила бізнесмену отримати 5,8 млрд гривень, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.

Бізнесмен Ігор Коломойський на 16-му форумі «Ялтинська європейська стратегія», в Києві, 13 вересня 2019 року Віталій Сало / УНІАН

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності, кажуть слідчі. Зокрема, бізнесмен віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Адвокат Коломойського у суді заявляв, що не встановлено жодних людей, які були в злочинній групі, окрім Коломойського. Також, за словами захисту мільярдера, ані «ПриватБанк», ні інші вкладники не заявляли за ці роки про злочин. Адвокат також зазначив, що Національний банк після втрат у розмірі 5 млрд мав би провести перевірки та аудити, але цього не робив.

Паралельно Коломойського підозрюють ще за двома статтями Кримінального кодексу: ст. 190 КК Українишахрайство та ст. 209 КК Українивідмивання коштів. За даними слідства, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, вивівши їх за кордон. Бізнесмен нібито використовував для цього інфраструктуру підконтрольних банків.

Спершу 2 вересня Коломойському обрали запобіжний захід у справі про шахрайство — 2 місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Але 15 вересня запобіжку переобрали: розмір застави збільшили до 3,8 млрд гривень.