У справі про квартири для Нацгвардії фігурує заступник голови ОП Татаров ㅡ ЦПК

У справі про заволодіння майном Нацгвардії на 81 мільйон гривень одним із фігурантів виявився заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

Про це повідомляє «Центр протидії корупції».

Так, на засіданні Вищого антикорупційного суду у справі квартир Нацгвардії прокурор оприлюднив листування, у якому, зокрема, підозрювані обговорювали підроблення експертизи справжньої різниці у вартості між квартирами.

За версією слідства, ексдепутат Максим Микитась у змові з працівником «Укрбуду» домовився з посадовцем криміналістичного центру МВС Костянтином Дубоносом про липові результати експертизи.

Така «оцінка» мала показати, що різниця в ринковій вартості між ЖК на Печерську та на околиці Києва була 7 мільйонів замість 81 мільйона гривень.

В обмін Дубонос отримав паркомісце за 250 тисяч гривень.

НАБУ опублікувало зазначене листування, де експосадовець «Укрбуду» надсилає «посадовиці ТОВ» скан паспорту для «100-відсоткової знижки» на паркомісце.

Водночас у ЦПК заявляють про фігурування Олега Татарова в цьому листуванні. Примітно, що нинішній заступник глави офісу президента певний час очолював юридичний департамент «Укрбуду».

«Прокурор озвучив інформацію, що між посадовцем компанії "Укрбуд" і нинішнім заступником голови ОП Олегом Татаровим відбувалася переписка, у якій Татаров надсилав скан паспорта особи, на яку треба було зареєструвати паркомісце зі 100% знижкою», — ідеться в повідомленні ЦПК.

Так, Татаров міг знати про корупційну схему з обміном квартир для Національної гвардії.

Зв'язок Татарова з Микитасем

Раніше нову підозру у справі про квартири отримав ексдепутат і колишній посадовець державної компанії «Укрбуд» Максим Микитась. За версією слідства, саме він у змові з іншим співробітником «Укрбуду» замовив у Дубоноса липові результати експертизи.

Сам підозрюваний у справі депутат заявив, що знайомий із Татаровим ще з 2011-2013 років, коли нинішній заступник глави ОП працював начальником Головного слідчого управління МВС України. Уже після втечі Віктора Януковича та звільнення Татарова з правоохоронних органів, за словами Микитася, його попросили влаштувати до «Укрбуду».

Там Татаров очолив юридичний департамент корпорації та обіймав цю посаду до 2017 року. В «Укрбуді» він працював під керівництвом ще одного фігуранта справи про квартири — директора компанії «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди.

«Розв'язував питання з різними державними органами. Рік тому в кризу "Укрбуду" його роль як фахівця "за схемами" була суттєвою й дуже неоднозначною», ㅡ каже Микитась про Татарова.

Також ексдепутат звинуватив нинішнього заступника Офісу президента та Майбороду в низці схем, за якими проводили «розпил компанії».

Чому третьому фігуранту не оголосили підозру?

Як повідомили в Національному антикорупційному бюро, прокурори не змогли оголосити про підозру ще одному, уже третьому, імовірному учаснику злочину — експосадовцю «Укрбуду» — через перешкоджання Офісу Генпрокурора.

Зазначається, що ввечері 1 грудня 2020 року Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК України, змінила процесуальних керівників у цій справі.

Як результат, детективи НАБУ та прокурори САП не змогли в передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі та процесуальні дії.

«Ця ситуація — продовження свідомого тиску на слідство, адже за останні пів року Офіс Генерального прокурора вдається до таких дій не вперше», ㅡ заявили в НАБУ.

Справа квартир Нацгвардії

За даними слідства, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями.

За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир і 30 паркомісць на Печерську.

У 2016-2017 роках сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і паркування на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір». Отримати квартири Нацгвардія мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову (тобто обговорену на початку).

Нагадаємо, 2 жовтня минулого року НАБУ та САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура) повідомили ексдепутату Микитасю про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень.

За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова. У травні в справі «квартир Нацгвардії» оголосили підозри ексчиновникам Збройних сил.