У США пообіцяли підтримати Україну в разі загострення російської агресії ㅡ Міноборони

Міністр оборони США Ллойд Остін запевнив, що Штати готові підтримувати Україну в умовах нинішньої російської агресії на Донбасі та в Криму, а в разі ескалації конфлікту ㅡ не залишити країну наодинці.

Про це він заявив під час телефонної розмови з міністром оборони України Андрієм Тараном 1 квітня, пише пресслужба Міноборони.

Зокрема, Таран розповів Ллойду Остіну про ситуацію на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями та окремо зазначив про смерть чотирьох українських військовослужбовців через обстріли бойовиків 26 березня поблизу населеного пункту Шуми. Він розказав про загострення ситуації в районі проведення Операції об’єднаних сил і те, що Росія не бажає підтверджувати «прихильність режиму припинення вогню».

Остін зі свого боку запевнив, що Штати підтримуватимуть Україну.

«Міністр оборони США наголосив, що в разі ескалації російської агресії Сполучені Штати не залишать Україну наодинці й не допустять реалізації агресивних устремлінь Російської Федерації щодо України», ㅡ кажуть у Міноборони.

Дзвінок американського міністра там вважають «яскравою демонстрацією проактивної позиції США» в підтримці України.

На тлі загострення ситуації на Донбасі Штати значно активніше почали контактувати з Києвом. Так, 29 березня керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном.

А 31 березня розмова відбулася між міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та Держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Окрім того, український міністр контактував із Генеральною секретаркою ОБСЄ Хельгою Шмід та міністром закордонних справ Канади Марком Гарно.

За словами Кулеби, партнери України також бачать загострення ситуації на Донбасі та наполягають на продовженні переговорів.

«Нинішня ескалація з боку Російської Федерації є системною та наймасштабнішою за останні роки. Своїми діями Російська Федерація завела ситуацію у глухий кут, вихід з якого лише один: дипломатія. Москва має припинити військове нагнітання, негайно і беззастережно підтвердити свою відданість політико-дипломатичному врегулюванню та режиму припинення вогню», ㅡ каже Кулеба.

Водночас у Парижі відбулася розмова про Україну без власне України. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон обговорили ситуацію на Донбасі з президентом РФ Володимиром Путіним, хоча таку зустріч раніше ініціювала українська сторона.

Чому так сталося та що означає ця розмова ㅡ читайте в матеріалі Ігоря Шевчука «Мінус Зеленський? Як Меркель і Макрон поговорили з Путіним про Донбас і чи є тут зрада».