У США попрощалися з Джорджем Флойдом, смерть якого спричинила хвилю протестів у світі

У США попрощалися із Джорджем Флойдом, який помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі. Його смерть спричинила хвилю протестів у країні та світі проти неправомірних дій поліції.

Про це повідомляє CNN.

Церемонія прощання відбулася у рідному місті Флойда Х'юстоні, штат Техас, у церкві The Fountain of Praise. Службу транслювали онлайн.

Члени сім’ї Флойда прийшли в церкву в одязі білого кольору. Промови виголосили священнослужителі, родичі загиблого, а також чиновники, члени Палати представників і правозахисники.

Виступив на похоронах за допомогою відеотрансляції і колишній віцепрезидент США Джо Байден.

«Ми не можемо відвертатися. Ми не повинні відвертатися. Ми не можемо залишити це, думаючи, що ми знову можемо відвернутися від расизму, від системних зловживань, які все ще переслідують американське життя», — сказав Байден.

У США попрощалися з Джоржем Флойдом, смерть якого спричинила хвилю протестів у світіEPA-EFE/Godofredo A. Vasquez / POOL

Після церемонії прощання тіло Флойда «останню милю» провезли до кладовища на катафалку, який запрягли кіньми. Чоловіка поховають поруч з його мамою на кладовищі Houston Memorial Gardens у місті Перленд.

Нагадаємо, 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.