У США шестикласниця відкрила вогонь у школі та поранила трьох людей
Учениця середньої школи у місті Рігбі, штат Айдахо, відкрила вогонь з вогнепальної зброї. Внаслідок цього постраждали двоє дітей та один дорослий.
Про це заявили у поліції, передає ABC News.
Шестикласниця вийняла зі свого рюкзака пістолет і почала стріляти о 9 годині ранку. Двох дітей вона поранила у шкільному коридорі, потім вийшла на вулицю і вистрілила в дорослого чоловіка.
Зрештою дівчинку обеззброїв учитель і утримував її до прибуття поліції.
Дорослому надали медичну допомогу та виписали з лікарні. Діти залишаються в медзакладі, їм може знадобитися операція.
Мотив стрілянини наразі невідомий, ім'я учениці не розголошують. У поліції кажуть, що не знають, де дитина взяла пістолет.
Прокурор округу Джефферсон Марк Тейлор повідомив журналістам, що як тільки розслідування буде завершене, його офіс висуне «відповідні» звинувачення, можливо, щодо замаху на вбивство.
«Це найгірший кошмар, з яким може зіткнутися школа. Ми готуємося до цього, але ми ніколи не готові до такого», — каже представник системи освіти в окрузі Чад Мартін.
Він зазначив, що 7 травня у середній школі скасують заняття, там проводитимуть консультації для тих, кому вони необхідні.
Шестикласниця Люсі Лонг розповіла журналістам, що чула стукіт у двері її класу, потім два постріли, за якими пролунали крики. Потім пролунав і третій постріл.
«Мені було дуже страшно. Я ледь не заплакала, але я намагалася допомогти іншим своїм друзям не хвилюватися», — каже Люсі.
Контроль за зброєю у США
Президент США Джо Байден 15 лютого закликав посилити законодавство, яке регулює носіння й використання зброї в країні. Свою заяву він приурочив до третьої річниці масової стрілянини в школі в місті Паркленд, де загинули 17 людей. Тоді у 2018 році в школі в місті Паркленд штату Флорида сталася стрілянина, яка переросла в масове вбивство. Загинули 17 людей — це найбільша кількість загиблих у шкільній стрілянині в історії США (у трагедії в Колумбайні 1999 року загинули 15 людей).
Нападником виявився 19-річний Ніколас Круз, який раніше навчався в цій школі та був із неї виключений за неадекватну поведінку. Він зміг легально придбати гвинтівку AR-15, попри те, що раніше проходив лікування у психіатричній клініці.
Стрілянина в Паркленді стала поштовхом до перегляду й посилення відповідальності за володіння зброєю. Учні, що вижили під час трагедії, заснували ініціативну групу, яка лобіює законодавчі зміни у сфері захисту зброї.