У США схвалили бустерну дозу вакцини Pfizer для підлітків
У США регулятор дозволив вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech підліткам від 12 до 15 років.
Про це йдеться на сайті регулятора — Управління з контролю за продуктами та лікарськими засобами (FDA).
Агентство резюмувало, що користь від бустерної дози вакцини для підлітків від 12 до 15 років перевищує ризики. Для цього FDA проаналізувало дані щодо щеплення понад 6 тисяч підлітків в Ізраїлі.
Як пояснила виконувачка обов'язків комісарки FDA Джанет Вудкок, таке рішення ухвалили на тлі поширення нового штаму «Омікрон».
«В умовах нинішньої хвилі варіанту "Омікрон" критично важливо, щоб ми продовжували ухвалювати ефективні профілактичні заходи, що рятують життя», — наголосила Вудкок.
У США тепер також всім людям від 12 років потрібно вводити бустерну дозу не через пів року після щеплення другою дозою, а через 5 місяців. Крім того, FDA схвалило бустерну дозу і для дітей від 5 до 11 років, які мають ослаблений імунітет.
Бустерна доза у світі
Наразі більшість країн усе ще не поширили введення бустерної дози для підлітків. Більшість із них обмежуються вразливими групами, зокрема літніми людьми.
Проте низка держав уже почала ревакцинацію й для підлітків. Наприклад, в Ізраїлі ще у серпні бустерну дозу схвалили для всіх громадян від 12 років. Натомість у Швейцарії, Панамі та Гондурасі ревакцинацію схвалили для підлітків від 16 років.
В Україні бустерну дозу наприкінці грудня схвалили для медиків та працівників інтернатів. За словами державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, найближчим часом таку практику у нас поширять на всіх від 60 років.
Зазначимо, що є різниця між бустерною та додатковою дозою вакцини. Бустерну (ревакцинальну) дозу вводять, щоб посилити імунну відповідь/ефективність вакцини, яка згодом знижується. Натомість додаткову вводять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я отримують нижчу ефективність вакцин, якщо порівняти з іншими.
Навіщо потрібні додаткові та бустерні дози?
Вони краще захищають організм від коронавірусу, адже згодом ефективність вакцин може знижуватися. Наприклад, ефективність захисту вакцини Pfizer від інфікування COVID-19 за шість місяців після щеплення другою дозою знижується до 47%. А втім, захист від госпіталізації залишається досить високим — 93%.
Детальніше про це читайте в нашому матеріалі «Третє щеплення проти ковіду. Яка різниця між бустерною та додатковою дозою та як їх отримати в Україні».