Спалах «Омікрону»: у ВООЗ закликають світ розпочати бустерну вакцинацію усіх груп населення
Голова Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоровʼя Ханс Клюге закликав уряди країн приготувалися до «значного спалаху» інфікування новим штамом коронавірусу «Омікрон» та розпочати бустерну вакцинацію всього населення.
Його заяву цитує Reuters.
Видання вказує, що з часу появи «Омікрону» у листопаді 2021 року штам уже виявили у щонайменше 38 з 53 країн європейського регіону. При чому у деяких країнах він є домінувальним, зокрема у Данії та Португалії.
«Ми бачимо, що наближається ще одна буря. Протягом кількох тижнів "Омікрон" домінуватиме у більшій кількості країн регіону, підштовхуючи й без того розхитані системи охорони здоров’я до межі [своїх потужностей]», — сказав Клюге.
За словами представника ВООЗ, наразі у 89% випадків «Омікрону» в Європі у хворих спостерігали кашель, біль у горлі та лихоманку. Більшість хворих — дорослі люди віком від 20 до 30 років.
«Кількість нових інфікувань COVID-19 може призвести до збільшення госпіталізацій та масових збоїв у роботі систем охорони здоров’я та інших важливих служб», — зауважив посадовець.
Він наголосив, що уряди країн повинні підготувати системи реагування до значного спалаху і вказав на потребу бустерної вакцинації всіх категорій населення.
Раніше у штаб-квартирі ВООЗ у Женеві радили використовувати бустерні дози для найуразливіших категорій громадян.
Що відомо про «Омікрон»?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.
Дослідження «Омікрону»
Перші лабораторні тести в Південній Африці за 8 грудня показали, що антитіла до коронавірусу від вакцини Pfizer можуть бути в 40 разів менш ефективними проти «Омікрону», ніж проти звичайного коронавірусу.
Тоді ж у Pfizer заявили, що під час лабораторних тестів курс їхньої вакцини з трьох уколів зміг виробити достатньо антитіл, аби бути ефективним проти нового штаму.
Так, в Ізраїлі виявили, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer забезпечує значний ступінь захисту проти нового штаму «Омікрон». Кажуть, що бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
А японський науковець виявив, що «Омікрон» поширюється на ранній стадії захворювання вчетверо активніше, ніж «Дельта».
У Сполучених Штатах експерти спостерігали за першими інфікованими новим штамом та оприлюднили дані про перебіг захворювання. Схоже, воно протікає в легкій формі.
- Поділитися: