У США затримали «головні обличчя» штурму Капітолія: обвинувачення вже висунули 13 учасникам заворушень
У США правоохоронці затримали трьох чоловіків, які стали обличчями штурму будівлі Конгресу: «шамана» Джейка Анджелі, Річарда Барнетта, що увірвався в кабінет спікерки Палати представників Ненсі Пелосі, та Адама Джонсона, який виніс кафедру із залу засідань.
Про це пишуть BBC, WFLA та NBC.
Про затримання 60-річного Річарда Барнетта зі штату Арканзас правоохоронці повідомили ввечері у п'ятницю, 8 січня. Барнетт увірвався до кабінету Ненсі Пелосі та всівся за її стіл, поклавши ноги на нього.
Ці фото швидко поширилися соціальними мережами. Працівники Капітолія були обурені, адже рядовий співробітник Конгресу не має права навіть торкатися столу спікерки.
Він узяв зі столу спікерки Палати представників листа, натомість залишив їй записку. Сам Барнетт себе винним не вважає та заявив, що це не була крадіжка, адже він залишив Пелосі «четвертак».
Як пише The Washington Post, за кілька днів до протесту та штурму будівлі Конгресу Барнетт назвав себе білим націоналістом у дописі у Facebook.
Інший заарештований ㅡ Джейк Анджелі (справжнє ім'я Джейкоб Ентоні Ченслі) ㅡ називає себе шаманом QAnon. Ця організація пропагує поширену у США теорію змови, нібито Дональд Трамп має викрити схему сексуальної експлуатації дітей членами Демократичної партії та відомими знаменитостями. Їх же прибічники цієї конспірологічної теорії вважають сатаністами.
Під час штурму будівлі Конгресу США фото Джейка Анджелі в хутряній накидці з рогами публікувала низка світових ЗМІ. Чоловіка звинувачують у насильницькому вторгненні, перебуванні на закритій території та порушенні громадського порядку.
Ще один чоловік із прихильників Трампа, 36-річний Адам Джонсон із Флориди, став популярним у соціальних мережах завдяки фото, де він виносить кафедру спікерки Ненсі Пелосі із зали засідань. Ордер на арешт Джонсона видала федеральна влада США, його вже доставили до в'язниці округу Пінеллас.
У Міністерстві юстиції США заявили, що станом на 8 січня за заворушення в Капітолії виснули обвинувачення 13 людям. Наразі розслідування штурму будівлі Конгресу США все ще триває.
Федеральне бюро розслідувань США публікує в соціальних мережах фото учасників штурму та пропонує винагороду до 50 тисяч доларів за інформацію, яка б допомогла правоохоронцям затримати їх.
Що сталося в Капітолії?
У США в середу, 6 січня, сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун — будівлю зачинили на вхід і вихід. Конгресмени зібралися на засідання дещо пізніше.
Відомо, що четверо людей загинули, також є інформація про поранених серед мітингувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалося у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Чим усе завершилося?
Врешті американський парламент — Конгрес — у ніч на 7 січня після заворушень офіційно схвалив результати виборів президента у США, згідно з якими перемогу здобув демократ Джо Байден і обрана ним віцепрезидентка Камала Гарріс.
Як передає CNN, виконувач обов'язків федерального прокурора США Майкл Шервін заявив, що прокуратура вивчить роль всіх причетних до заворушень, що відбулися у Вашингтоні. Зокрема, й участь президента США Дональда Трампа в підбурюванні натовпу.