У Танзанії помер найстаріший у світі носоріг
Самка східноафриканського чорного носорога Фауста, яку вважали найстарішим носорогом світу, померла в Танзанії. Їй було 57 років.
Про це повідомляє BBC.
Уперше Фаусту помітили 1965 року в кратері Нґоронґоро, що на півночі Танзанії — нині це заповідна зона. Там вона вільно жила 54 роки, утім останнім часом через похилий вік і проблеми зі здоров’ям за нею доглядали ветеринари. У Фаусти не було дітей, що, на думку фахівців, і пояснює те, чому вона так довго прожила.
У 2016 році її зір почав погіршуватися, через що на неї почали частіше нападати хижаки.
«Хижі тварини, зокрема гієни, почали нападати на неї, і в неї почалися дуже серйозні запалення. До 2016 року ми мали забрати її з дикої природи й помістити в місце для спеціального нагляду», — повідомив Фреді Манонґі, лікар Управління охорони природи Нґоронґоро.
Манонґі додав, що у день, коли померла Фауста, в заповіднику народився інший носоріг.
Вважається, що в дикій природі носороги живуть 37-43 роки, а в неволі — до 50.
Східноафриканський чорний носоріг вважається видом на межі зникнення. Раніше за такими носорогами активно полювали через їхні особливі роги. Утім в останні роки популяція почала зростати.
Нагадаємо, наприкінці листопада у Малайзії померла остання самка суматранського носорога, після чого вид офіційно визнали зниклим в країні.