Самка південного білого носорога народила дитинча після штучного запліднення. Це перший південний білий носоріг в Північній Америці який народився таким способом.

Про це повідомляє Інститут природоохоронних досліджень зоопарку Сан-Дієго. 

Новоспечена мама — самка південного білого носорога по кличці Вікторія — разом з п'ятьма іншими особинами живе в Центрі з порятунку носорогів при зоопарку.

У березні 2018 року у Вікторії стимулювали овуляцію, а потім провели штучне запліднення спермою білого південного носорога. І 28 липня 2019-го після 493 днів вагітності вона народила дитинча. Інша самка носорога, що живе в Центрі, зараз вагітна і має народити у вересні або жовтні.

За словами дослідників, самка південного білого носорога потенційно зможе стати сурогатною матір'ю дитинча північного білого носорога, що вселяє надію на відродження підвиду, представники якого практично вимерли за останні 60 років. У березні 2018 року помер останній самець цього підвиду. В живих залишилися тільки дві самки, однак вони вже старі й не здатні принести потомство.

Останні 30 років дослідники зберігали клітинний матеріал отриманий від декількох особин білих носорогів, зокрема потенційно придатну для розмноження сперму трьох самців. Для відновлення підвиду можна було спробувати два варіанти. Або спробувати отримати яйцеклітини у самок північного білого носорога, які залишилися в живих, і запліднити їх наявною спермою, або спробувати клонувати тварин. 

Вчені зупинилися на першому варіанті й використовувати самок південних білих носорогів як сурогатних матерів. Дослідники вважають, що перше дитинча північного білого носорога народиться через 10-20 років. А наступними в черзі на відродження виду можуть стати яванський і суматранський носороги, які зараз перебувають під загрозою зникнення.

Однак у суматранського носорога ще є шанси відновити популяцію природним шляхом, адже у листопаді 2018 в Індонезії піймали самку цього виду.

Поділитись: