У Таїланді знайшли скелет кита, якому приблизно 5000 років. Він може допомогти з'ясувати, як змінюється клімат
У Таїланді знайшли рештки кита, яким приблизно 5 тисяч років. Учені кажуть, що вони допоможуть краще зрозуміти зміни клімату на планеті та процес підвищення рівня світового океану. А також дозволять краще розібратися в китах.
Про це повідомляє The Guardian.
Скелет кита знайшли неподалік від Бангкока, він майже повністю зберігся. Імовірно, рештки належать киту виду Смугач Брайда (довжина найбільших самиць досягає 15 м, а самців 14,3 м, у них три паралельні гребені на голові, а шкіра може бути плямистою).
Дослідники розкопали 80% решток і наразі ідентифікували 19 цілих хребців, 5 ребер, лопатку та плавці. Розмір скелета — 12 метрів, довжина черепа — 3 метри.
Кістки відправлять на дослідження, щоб установити їхній точний вік. Але вчені припускають, що їм від 3000 до 5000 років.
Смугачі Брайда досі живуть у водах Таїланду, їх охороняє держава. Ці кити люблять воду з температурою, вищою за 16°C, їдять стадних риб, таких як анчоуси. Нині вони потерпають від рибного промислу та туризму.
Як це допоможе вченим?
Міністр природних ресурсів та екології Таїланду Варвут Сільпа-арча зазначає, що рештки знайшли приблизно за 12 кілометрів від берега. Вони допоможуть ученим зрозуміти еволюцію цього виду, а також відстежити, як змінювався рівень моря за тисячі років.
Маркус Чуа з Національного університету Сінгапуру вважає, що це відкриття є додатковим свідченням того, як сильно змінювався рівень моря за останні тисячі років.
Раніше на суші знаходили лише морські відкладення з невеликою кількістю скам'янілих раковин і крабів. Водночас не було зрозуміло, як вони там опинилися, адже їх могли принести люди.
«Скелет великого кита, вік якого вимірюється тисячами років, знайдений неподалік від Бангкока, може слугувати переконливим доказом того, де був рівень моря тоді», — сказав учений.
Він додав, що такі дані нині будуть дуже корисними, враховуючи кліматичну кризу, яка провокує підвищення рівня води у світовому океані.
«Це, безумовно, може привернути увагу до проблеми й показати, як і де може бути затоплена суша», — наголошує Маркус Чуа.