Японія 30 червня офіційно покинула Міжнародну китобійну комісію (International Whaling Commission, IWC), членом якої була з 1951 року.

Як повідомляє Kyodo, країна планує з 1 липня відновити комерційний китобійний промисел у своїй винятковій економічній зоні, беручи участь в IWC в якості спостерігача. Таким чином, Японія позбавляється права на лов китів в Антарктиці і північній частині Тихого океану в наукових цілях.

Рішення про вихід із Міжнародної китобійної комісії прийняте ще у вересні 2018 року, коли Токіо вкотре не зміг пролобіювати обмежений промисел поширених видів китів, таких як малі полосатики. Це викликало критику з боку Австралії, Нової Зеландії, а також природоохоронної організації «Greenpeace».

Японія припинила комерційний китобійний промисел відповідно до мораторію, що був прийнятий у 1982 році IWC. Багате білками китове м'ясо колись було одним з основних джерел харчування для японців, особливо в післявоєнну епоху. Щорічне внутрішнє споживання китового м'яса в 1960-х роках становило близько 200 тисяч тонн, зазначає Kyodo.

У 1987 році Японія припинила комерційне полювання у водах Антарктики, у той же час розпочавши програму наукового промислу. Ця програма тривала до 2005 року, коли її змінила нова.

Однак у 2010 році Австралія подала позов до Міжнародного суду ООН на Японію за проведення кампанії комерційного китобійного промислу в територіальних водах Австралії. У позові було заявлено, що японська програма забою китів всупереч твердженням Токіо не переслідує жодних наукових цілей, а є виключно комерційним полюванням.

31 березня 2014 року міжнародний суд ООН підтримав позов Австралії і зобов'язав Японію призупинити вилов китів в Антарктиці, який не відповідає статусу наукового. Токіо заявив, що готовий підкоритися рішенню Всесвітньої організації.

Раніше у затоці Святого Лаврентія в Канаді виявили тіла одразу шести атлантичних китів (Північний гладкий кит, Eubalaena glacialis), один з них загинув від зіткнення із кораблем. Ці кити перебувають на межі вимирання.

Нагадаємо, в квітні 2019 року повідомлялось про «бебі-бум» у північних гладких китів біля узбережжя США.

Як раніше повідомляло Громадське, на Філіппінах на берег викинуло мертвого кита. Розтин показав, що він помер через велику кількість з’їденого сміття. У його шлунку виявили 40 кг пластику.

Поділитись: