У Тбілісі водометами розганяють протестувальників, які вимагають нових парламентських виборів

У столиці Грузії відбулись зіткнення між поліцією та протестувальниками, які вимагають перевиборів до парламенту через масові фальсифікації.

Грузинська опозиція не згодна з результатами виборів, тому оголосила владі ультиматум — глава ЦВК має піти у відставку, а чинний уряд має звільнити політв’язнів та призначити перевибори, передає JAMnews.

Цей ультиматум опозиція висунула сьогодні, 8 листопада, а в центрі Тбілісі зібрався багатотисячний мітинг противників чинної влади. Водночас уряд вже відкинув вимоги опозиції, назвавши їх абсурдними.

Лідери опозиції пообіцяли, що в разі невиконання їхніх вимог протестувальники проводитимуть акції постійно, сьогодні дехто вже взяв із собою намети.

Як пише «Грузія Онлайн», біля будівлі ЦВК силовики застосували проти мітингарів водомети. За даними телеканалу «Руставі-2», щонайменше троє учасників акції постраждали.

Ситуацію ускладнює те, що від завтра в Грузії набувають чинності жорсткі правила карантину, зокрема заборона на перебування на вулиці з 22:00 до 5:00. Лідери опозиції вже заявили, що нові правила запровадили не для боротьби з коронавірусом, а для боротьби з антиурядовими протестами.

Низка ЗМІ ведуть прямі трансляції з центру Тбілісі, з них можна зрозуміти, що тисячі учасників акції не планують розходитися, натомість силовики із щитами оточили урядові будівлі.

Нагадаємо, після парламентських виборів у Грузії опозиційні партії відмовились від своїх мандатів на знак протесту проти масових фальсифікацій.

Що не так з виборами?

Міжнародні спостерігачі, які працювали на парламентських виборах у Грузії 31 жовтня, заявили, що вони були «не бездоганними». Хоча основні свободи були в цілому захищені, на виборах мав місце тиск на виборців, було зафіксовано порушення у фінансуванні виборчої кампанії, а межа між державою та владною партією була стерта.

Зокрема, моніторинг парламентських виборів проводили представники парламентської асамблеї ОБСЄ (OSCE/PA), парламентської асамблеї Ради Європи (PACE), парламентської асамблеї НАТО і представники ОБСЄ/Бюро з демократичних інститутів і прав людини (OSCE/ODIHR).

Посольство США у Грузії погодилось з оцінкою ОБСЄ, однак зазначило, що доказів залякування та підкупу виборців недостатньо, щоб оголосити вибори нелегітимними.