У тілах загиблих у Бучі цивільних знайшли флешети — металеві дротики часів Першої світової
Десятки мирних жителів, які загинули під час російської окупації Бучі Київської області, були вбиті крихітними металевими дротиками від снарядів російської артилерії — так званими флешетами.
Про це пише The Guardian із посиланням на судових медиків та патологоанатомів.
Тонкі металеві дротики знайшли в головах і грудях людей. Незалежні експерти зі зброї, які переглянули фотографії, підтвердили, що це флешети — протипіхотна зброя часів Першої світової війни.
За словами низки свідків у Бучі, російська артилерія випустила флешетні снаряди за кілька днів до того, як війська окупантів вийшли з населеного пункту, — наприкінці березня.
Хоча ці снаряди не заборонені міжнародним правом, використання неточної летальної зброї в густонаселених містах є порушенням гуманітарного права, зазначає видання.
Флешети використовували як балістичну зброю з часів Першої світової війни. Їх скидали з літаків для нападу на піхоту, смертоносні металеві дротики могли пробити шоломи. Флешети є в снарядах гармат — в одному снаряді до 8 тисяч дротиків. Флешети, як правило, завдовжки від 3 до 4 см.
Звірства у Бучі
31 березня українські військові звільнили від російських загарбників Бучу та всю Бучанську громаду на Київщині. Після цього журналісти та представники влади почали публікувати відео та фотографії загиблих, які лежали просто на вулицях.
На супутникових знімках журналісти помітили, що створення братської могили в Бучі на території храму Андрія Первозванного та Всіх Святих почалося ще 10 березня. Супутникові знімки також засвідчили, що тіла вбитих мирних мешканців Бучі з'явилися, коли місто було під окупацією російських військ.
За даними німецької розвідки, перехоплені радіоповідомлення військових рф про масові вбивства в Бучі свідчать, що це не були випадкові дії чи вчинки окремих військових, а була тактика чи навіть стратегія росії для залякування українців.