У Бучі завершується ексгумація загиблих внаслідок російської окупації: уже виявили 412 тіл

У Бучі на Київщині завершується збір та ексгумація тіл загиблих під час тимчасової російської окупації. Наразі виявили 412 загиблих.

Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.

За його словами, кількість загиблих ще може уточнюватися слідчими та експертами. Ще триває підрахунок поранених.

В окрему справу взята братська могила біля церкви Андрія Первозваного, звідки дістали 117 загиблих, зокрема 30 жінок та двох дітей.

«Там є вбиті, застрелені і закатовані окупантами, є обгорілі тіла цивільних громадян. Є пацієнти лікарні, яких не змогли поховати після 24 лютого, бо росіяни не пускали ритуальну службу на цвинтар. Є кілька хлопців із ЗСУ», — написав Федорук.

Тепер триватиме ідентифікація загиблих. Біля моргу працює Інформаційний центр, який допомагає родичам знайти, опізнати та поховати рідних.

Також працює колцентр та є волонтери в ЦНАПі, які надають інформацію за номером телефону: +380683282892.

Федорук зазначив, що міська рада оплачує труни, хрести, вінки та таблички родинам загиблих. Також є необхідна кількість місць на цвинтарі на вулиці Депутатській, поховання теж безоплатне. За це відповідає керівник ритуальної служби Сергій Капличний: +380679523112.

«Ми хочемо допомогти родинам поховати загиблих протягом найближчого тижня — до поминальних днів», — зазначив Федорук.

Звірства у Бучі

31 березня українські військові звільнили від російських загарбників Бучу та всю Бучанську громаду на Київщині. Після цього журналісти і представники влади почали публікувати відео та фотографії загиблих, які лежали просто на вулицях.

На супутникових знімках журналісти помітили, що створення братської могили в Бучі на території храму Андрія Первозванного та Всіх Святих почалося ще 10 березня. Супутникові знімки також засвідчили, що тіла вбитих мирних мешканців Бучі з'явилися, коли місто було під окупацією російських військ.

За даними німецької розвідки, перехоплені радіоповідомлення військових рф про масові вбивства в Бучі свідчать, що це не були випадкові дії чи вчинки окремих військових, а була тактика чи навіть стратегія росії для залякування українців.