У Трускавці відкрили притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства

У Трускавці 28 квітня відкрили притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. Він функціонує на базі Центру соціально—психологічної допомоги у Львівській області.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

У притулку — п’ять кімнат, де одночасно можуть перебувати 10 жінок із дітьми. Також є дві душові кімнати, кухня та зала для загального користування. Щоб гарантувати безпеку постраждалих, адресу притулку залишають конфіденційною.

Як уточнив голова Львівської ОДА Максим Козицький, максимальний термін перебування — 90 днів. За цей час жінки мають отримати психологічну, юридичну, а, за потреби, й медичну допомогу і відчути, що вони у цьому світі не одні.

«Торік від постраждалих від домашнього насильства на Львівщині надійшло понад 19 тисяч звернень. Це майже втричі більше, ніж позаторік. З одного боку, це свідчить про збільшення кількості таких злочинів, а з іншого — про те, що жінки вже не мовчать, а звертаються по допомогу», — додав очільник ОДА.

Будівельні роботи у притулку розпочали коштом міжнародної технічної допомоги Фонду Джинджер UCEF (США) через благодійну організацію «Львівська освітня фундація» — це 500 тисяч гривень.

Інвентар, а також побутову техніку закупили за додатково залучені кошти. Зокрема, завдяки спонсорській допомозі конкурсу «Міс Львів» (73 тисячі грн), Фонду ООН у галузі народонаселення (298 тисяч грн) та місцевих меценатів. Загальна вартість проведеного капремонту за кошти обласного бюджету — понад мільйон гривень.

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

  • 102 ― Національна поліція України;
  • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
  • 116-123 або 0-800-500-335 ― «Ла Страда»;
  • 772 або 0-800-500-225 ― Національна дитяча гаряча лінія;
  • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
  • денні центри UNFPA;
  • @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.

Станом на 1 січня 2021 року у 18 областях та у Києві діяли 33 притулки для постраждалих від домашнього насильства.

В Україні діють 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також 10 денних центрів для перебування постраждалих від насильства.

Яке покаранння за домашнє насильство?

В Україні домашнє насильство підпадає як під адміністративне, так і під кримінальне законодавство:

  • За перший випадок домашнього насильства передбачене адміністративне покарання: штраф (170-340 грн), 30-40 годин виправних робіт або до тижня в ізоляторі.
  • Повторне вчинення домашнього насильства протягом року карається трохи жорсткіше: штраф (340-680 грн), 40-60 годин виправних робіт або 15 діб в ізоляторі.
  • До кримінальної відповідальності можуть притягнути, якщо кривдник не зупинився після двох адміністративних стягнень і знову потрапив у поле зору поліції. Тоді порушнику загрожують громадські роботи від 150 до 240 годин, арешт до 6 місяців або обмеження волі до п’яти років чи позбавлення волі до двох років.

Крім того, у Верховній Раді попередньо підтримали законопроєкт, яким хочуть запровадити ще один вид покарання: суспільно корисні роботи.