У Туреччині учасники мітингу проти підтримки Ізраїлю намагалися прорватися на військову базу США
У Туреччині відбувся протест проти підтримки Ізраїлю перед базою «Інджирлік», де розмістилися Військово—повітряні сили США. Деякі учасники намагалися проникнути на об'єкт, тож поліція відреагувала на заворушення.
Про це пишуть інформагентства IHA та Anadolu.
Учасниками мітингу позаду американської бази стали групи людей, зібрані з усієї країни, під керівництвом Фонду гуманітарної допомоги з прав людини та свобод (IHH). Серед них були представники турецьких неурядових організацій.
Вони скандували гасла проти Ізраїлю та США із прапорами Туреччини та Палестини. Очільник ІНН Бюлент Їлдирим під час протесту заявив, що дії Ізраїлю призведуть до загибелі дітей та жінок у Секторі Гази, тож висловив сподівання, що у Європі та США посиляться мітинги на підтримку палестинців.
Територію, де відбувся мітинг, для безпеки оточили залізними бар'єрами. Однак деякі групи спробували проникнути на базу. Після цього втрутилися поліціянти.
Їлдирим закликав людей під базою «Інджирлік» не намагатися прорватися на територію об’єкта. Він також заявив, що ті, хто кидає каміння, феєрверки та пляшки в поліцію, не причетні до організації.
Правоохоронці застосували проти людей водомети та сльозогінний газ. Зрештою, вони закликали групу протестувальників покинути військовий район.
Турецька редакція «Голосу Америки» зазначила, що Фонд гуманітарної допомоги з прав людини та свобод проводить у Туреччині численні акції підтримки Палестини.
«Розширення» операції в Секторі Гази
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що ввечері 27 жовтня її наземні сили «розширять» свою активність у Секторі Гази. Ізраїльські військові вже посилили авіаудари в анклаві. Одразу кілька ізраїльських видань написали, що ЦАХАЛ зайшов до Сектору Гази.
Згодом прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підтвердив введення сухопутних сил Ізраїлю в Сектор Гази, що знаменувало початок другого етапу війни проти палестинських бойовиків. Цілями Ізраїлю є знищити ХАМАС і повернути полонених додому.
Водночас Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає до негайного перемир’я в зоні палестино-ізраїльського конфлікту. Але про ХАМАС там не згадали.