Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом до перемир'я в Секторі Гази. Але про ХАМАС там не згадали

Генасамблея ООН. Ілюстративне фото
Генасамблея ООН. Ілюстративне фотоСайт ООН

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає до негайного перемир'я в зоні палестино—ізраїльського конфлікту. Це сталося на тлі «розширення» наземної операції ізраїльських військових у Секторі Гази.

Про це повідомляють Times of Israel та Al Jazeera.

Генасамблея підтримала резолюцію Йорданії, яка закликає до негайного припинення вогню в палестинському анклаві, звільнення всіх цивільних, захисту цивільних і міжнародних установ, а також забезпечення проходження гуманітарної допомоги до Сектора Гази.

Результати голосування за резолюцію Йорданії, 27 жовтня 2023 рокуСкриншот

Водночас члени ООН відкинули поправку, запропоновану Канадою та США, про те, щоб засудити в резолюції палестинське угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Гази і здійснило напад на Ізраїль 7 жовтня. Ця пропозиція не набрала необхідні дві третини голосів.

Посол Йорданії в ООН назвав поправку спробою «відбілити» ізраїльські «звірства» в Секторі Гази.

Times of Israel пише, що ухвалена резолюція ООН є цілком символічною, але підкреслює переважну міжнародну підтримку палестинців.

«Розширення» операції в Секторі Гази

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що ввечері 27 жовтня її наземні сили «розширять» свою активність у Секторі Гази. Ізраїльські військові вже посилили авіаудари в анклаві.

В МЗС Йорданії заявили, що Ізраїль розпочав наземну операцію в палестинському анклаві, що «обернеться гуманітарною катастрофою». Одразу кілька ізраїльських видань написали, що ЦАХАЛ зайшов до Сектору Гази.

В Армії оборони Ізраїлю заперечують, що ці дії є офіційним початком воєнної операції Ізраїлю. Високопосадовець США у розмові з ABC інтерпретував сьогоднішні дії Ізраїлю як «обмежене вторгнення».

Місцеві медіа повідомляють, що через масовані ізраїльські атаки в Секторі Гази паралізована система зв'язку та зафіксований масштабний збій у роботі інтернету.

В Ізраїлі, за даними влади, загинули понад 1400 людей, серед яких щонайменше 21 українець. Водночас посадовці частково визнаної Палестини заявляють про понад 7000 загиблих унаслідок ізраїльських ударів по Сектору Гази, зокрема там загинули щонайменше троє українців.