У Великій Британії прокоментували ідею використання армії для захисту України

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес назвав «дуже малоймовірним» сценарій, за яким його країна відправить свої війська захищати Україну від російського вторгнення.

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу Spectator.

Воллес також висловив сумнів, що в Україну відправить свої війська і хтось із союзників Великої Британії.

«Це факт, що вона (Україна — ред.) не є членом НАТО, тому малоймовірно, що хтось збирається спрямувати війська в Україну, щоби кинути виклик Росії... Ми не повинні обманювати людей щодо того, що ми робимо», — сказав міністр.

Проте раніше він неоднозначно висловлювався щодо такої ідеї. Наприклад, Воллес заявляв, що Велика Британія може використати «оборонний потенціал» проти Путіна.

Нагадаємо, Велика Британія стала вже не першою країною, яка прокоментувала можливість відправлення своїх військ в Україну. 9 грудня президент США Джо Байден сказав, що у Вашингтоні розміщення американських військ в Україні у випадку вторгнення Росії наразі не розглядають.

Загроза Росії

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.

Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.

Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику. Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не ухвалить «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».

Які «гарантії безпеки» Росія пропонує?

17 грудня Міністерство закордонних справ Росії опублікувало свій проєкт документів про гарантії безпеки з боку США та НАТО, де закликало їх не розширювати НАТО на схід і не включати до Альянсу держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.

Окрім того, Росія вимагає від держав-членів НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, не розміщувати додаткові збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи тощо.

У відповідь на це в НАТО заявили, що готові до конструктивного діалогу з Росією, але відносини з Україною стосуються лише самої країни та 30 членів-держав Альянсу.

В МЗС України нагадали, що головною проблемою євроатлантичного простору наразі є саме збройна агресія РФ, а найкращою гарантією безпеки на континенті є згортання ескалації та припинення розв’язаного Росією міжнародного збройного конфлікту.