У Кремлі заговорили, що Україна хоче почати військові дії під прикриттям НАТО

Дмитро Пєсков
Дмитро ПєсковСайт Кремля

Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоб звільнити окуповані території.

Про це пише агентство ТАСС.

Пєсков заявив, що не виключає спроб провокацій, які мають підтвердити заяви Заходу про загрозу вторгнення Росії в Україну. За його словами, «ця істерика нагнітається штучно».

«Звинувачують у якійсь незвичайній військовій активності на нашій території ті, хто пригнав свої збройні сили через океан. Тобто Сполучені Штати Америки. Ну, це не зовсім логічно і не зовсім пристойно», — сказав Пєсков.

Він припустив, що Україна нібито намагається розпочати «чергову спробу силового розв'язання власної проблеми». Пєсков не виключив, що Київ хоче організувати це під прикриттям навчань НАТО.

«Ось чого добивається Україна. І це, звичайно, несамовите видовище. Тому що це спричинить найсерйозніші наслідки», — резюмував Пєсков.

Можливий напад Росії

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.

Розвідник допускає, що Росія перед вторгненням може використовувати «психологічні операції для дестабілізації України».

«Вони хочуть розпалити заворушення через протести та мітинги, які показують, що люди проти уряду», — сказав Буданов.

Він зазначив, що оцінки американської та української розвідки щодо можливого початку нападу приблизно схожі. Прогнозують, що це може статись у січні або лютому 2022 року.

Сполучені Штати раніше попередили Європейський Союз про потенційне вторгнення Росії в Україну. Водночас міністр оборони України Олексій Резніков нещодавно заявив, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ наразі на високому рівні.

Стягування російських військ

Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Тоді українська розвідка повідомляла, що РФ готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі.

22 квітня Росія оголосила, що починає відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для навчань. Проте Київ у травні, а потім у вересні заявив, що російська армія залишається біля українського кордону.

Наприкінці жовтня The Washington Post написало, що Росія знову почала стягувати свої війська до кордону з Україною після завершення військових навчань із Білоруссю «Захід-2021». Журналіст Крістіан Тріберт із The New York Times та видання Politico повідомили про супутникові знімки, які нібито підтверджують стягування російських військ і техніки до кордонів.

А експерт групи Conflict Intelligence Team (CIT) Кирило Михайлов розповів, що розслідувачі також помітили певні рухи російських військових у напрямку кордону України.

Водночас Головне управління розвідки Міністерства оборони не зафіксувало додаткового перекидання російських сил до кордону з Україною.