У Вінниці тестують автоматичне відкриття дверей в укриттях. Систему вже встановили у десяти місцях
Вінниця стане першим містом, де буде працювати система автоматичного відкриття дверей в укриттях після оголошення повітряної тривоги. Наразі її вже встановили та тестують у 10 навчальних закладах.
Про це повідомили у пресслужбі обласної військової адміністрації в коментарі «Укрінформу».
«Наше місто стало першим у країні, де запроваджується система автоматичного відкриття укриттів. На сьогодні таку систему вже встановили у 10 навчальних закладах, де розташовані укриття. Це робиться, щоб був мінімізований вплив людського фактора», — повідомили там.
Тестування системи триватиме до 1 липня. Якщо вона працюватиме успішно, найближчим часом її встановлять ще у 10 укриттях, розташованих у комунальних закладах. А згодом — на всі входи в місця для тимчасового перебування під час повітряної тривоги.
Як це працює?
Систему автоматичного відкриття дверей укриттів розробляли фахівці комунального підприємства «Вінницький інформаційний центр» спільно зі спеціалістами компанії TIRAS.
Система спрацьовує через кілька секунд після оголошення повітряної тривоги: замок відмикається автоматично, і двері залишаються відчиненими до закінчення тривоги.
Після відбою через деякий час двері автоматично зачиняються. Якщо ж хтось в укритті в цей момент ще залишатиметься, громадяни зможуть відкрити двері зсередини самостійно, натиснувши кнопку.
Що передувало?
Масові перевірки укриттів у Києві та по всій Україні почалися після загибелі людей біля зачиненого укриття. Під час повітряної тривоги вночі 1 червня люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, розташованого в місцевій поліклініці, але не змогли в нього потрапити.
Через кілька днів міський голова Вінниці Сергій Моргунов повідомив, що в питанні укриттів «необхідно максимально виключити людський фактор». Тому дав доручення розробити єдину міську систему дистанційного відкриття замків на укриттях під час тривоги.
До речі, після перевірки майже всіх укриттів в Україні третина з них виявилися непридатними або замкненими.
Питання бомбосховищ в Україні розглядали на засіданні Ради національної безпеки і оборони 23 червня. Там було вирішено притягнути винних до відповідальності, а всі захисні споруди привести в належний стан.