У ЄС попередили Маска про блокування Twitter, якщо він не працюватиме за новими правилами

У Європейському Союзі попередили бізнесмена Ілона Маска про великі штрафи чи навіть блокування соцмережі Twitter, якщо платформа не працюватиме за законом про цифрові послуги, який почне діяти у 2023 році.

Про це пишуть BBC та AP.

Європейський комісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон провів 30 листопада зустріч із Маском, де наголосив, що у Twitter треба посилити заходи для захисту користувачів від ворожих висловлювань, дезінформації та іншого шкідливого контенту. Соцмережа, де Маск обіцяв «абсолютну свободу слова», має розв'язати проблеми модерації дописів та цільової реклами.

Ці пункти зазначені у законі про цифрові послуги, правила якого почнуть застосовуватися вже у 2023 році. Цей закон вважають найбільшим переглядом правил, які регулюють онлайн-діяльність за останні десятиліття. Він має на меті накласти на компанії нові зобов’язання щодо запобігання зловживанню їхніми платформами.

У разі порушення на компанії чекають величезні штрафи — до 6% світового обороту або навіть заборона діяльності на єдиному ринку Євросоюзу.

За підсумками відеодзвінка з Маском Бретон сказав, що йому приємно почути, що бізнесмен вважає правила ЄС «розумним підходом для впровадження в усьому світі».

«Попереду ще величезна робота, оскільки Twitter має запровадити прозору політику для користувачів, значно посилити модерацію вмісту та боротися з дезінформацією. З нетерпінням чекаю прогресу в усіх цих сферах», — заявив Бретон.

Нагадаємо, наприкінці квітня Ілон Маск уклав угоду про купівлю соцмережі Twitter: приблизно за 44 млрд доларів бізнесмен мав стати власником Twitter. Утім сталося це лише через багато місяців суперечок та судового позову, оскільки Маск захотів розірвати цю угоду.

Бізнесмен звинуватив Twitter у порушенні кількох договірних зобов’язань та хотів доказів, що спам-боти у соцмережі становлять не більш як 5%. Компанія ж звинуватила Маска у лицемірстві через його стратегію виходу з угоди.

Врешті Маск таки купив Twitter та почав запроваджувати там свою політику, почавши масове скорочення працівників. Маск заявляв, що хоче, аби Twitter став «платформою для свободи слова в усьому світі». Так, він анонсував «амністію» сторінок, які раніше заблокували за порушення правил Twitter.

Окрім того, Маск запровадив оплату за можливість отримати верифікацію своєї сторінки. Але це призвело до появи сторінок-двійників у Twitter, що загрожувало поширенням дезінформації. Щоб виправити ситуацію, у соцмережі запровадили правила для позначення «пародійних акаунтів».