У Запоріжжі викрили турагентство, яке підробляло довідки про тест на коронавірус

У Запоріжжі кіберполіція викрила представників турагентства, які виготовляли та продавали підробні ПЛР—тести на коронавірус. За одну довідку просили 500 гривень.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

За інформацією правоохоронців, представники турагентства рекламували свої послуги в інтернеті. Їхніми клієнтами були переважно туристи, які планували поїздку за кордон.

Підробний ПЛР-тестНаціональна поліція

У поліції розповідають, що з початку року зловмисники сфальсифікували більш як сотню довідок. Для створення фейкових довідок використовували підробну печатку однієї з запорізьких установ Міністерства охорони здоров'я Запоріжжя та з підпис завідувача лабораторії.

В офісі турагентства правоохоронці провели обшуки. Там вони вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, підроблені ПЛР-тести та чорнові записи. Крім того, під час огляду вилученої техніки виявили відправлення скан-копій ПЛР-тестів клієнтам.

Крім того, обшуки провели й в установі Міністерства охорони здоров'я. Там правоохоронці з'ясували, що дослідження насправді не відбувалися, а до бази даних медичної установи відомості про них навіть не вносили.

Поліцейські відкрили кримінальну справу за частиною 2 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до 3 років. Підозру їм поки що не оголошували.

Боротьба з підробними довідками

В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми, коли турфірми причетні до створення фейкових довідок про ПЛР-тестування та вакцинацію проти коронавірусу.

Наприклад, у Києві 54-річний підприємець змовився з представниками турфірм про підроблення та видавання фальшивих довідок із негативним результатом ПЛР-тесту й документів про вакцинацію проти коронавірусу. Документи нібито видавали українські та закордонні лабораторії.

А в липні на Хмельниччині поліцейські викрили друкарню, яка підпільно виробляла фальшиві дипломи, COVID-сертифікати, свідоцтва, посвідчення та інші офіційні документи. Організатора вже затримали.

Через це українська влада готує законопроєкт про посилення відповідальності за підробку медичних документів. Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.