У Зеленського пояснили слова Резнікова про розгортання в Україні американських ППО
У президента Володимира Зеленського кажуть, що слова віцепрем'єр—міністра Олексія Резнікова про можливе розгортання сил протиповітряної оборони (ППО) і розміщення американських підрозділів на території України не слід розцінювати як конкретні наміри, а лише як його припущення.
Про це на брифінгу 11 серпня сказав речник Зеленського Сергій Никифоров.
«Я думаю, що цю заяву пана Резнікова слід трактувати не як намір, а як гіпотетичну можливість або гіпотетичний варіант посилення безпеки в Україні. Не те що б Україна серйозно розраховує найближчим часом запросити американців і встановити військові бази», — зауважив Никифоров.
За його словами, це питання залежить також і від консенсусу в українському суспільстві, бажання самого НАТО і «від готовності прийняти той факт, що будь-які кроки в цьому напрямку сильно роздражнять нашого північного сусіда».
«Тому це, я думаю, просто роздуми про те, як нам посилити нашу безпеку, безпеку в Україні, безпеку в регіоні», — додав речник.
Водночас на запитання, чи планує президент Зеленський підіймати відповідне питання під час свого візиту до США і зустрічі з американським керівництвом, Никифоров відповів: «Щодо намірів президента я коментувати не можу. Якщо таке питання підійматиметься, ми повідомимо вам».
Що сказав Резніков?
Напередодні міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що у відповідь на нарощування Росією ядерного потенціалу в тимчасово окупованому Криму на решті території України можуть розгорнути системи протиповітряної оборони.
Питання окупації Криму й міста Севастополь Росією Резніков обговорив під час робочого візиту до США з керівником американського аналітичного центру Jamestown Foundation Гленом Говардом.
Російська ядерна зброя в Криму
Ще з 2016 року Україна й міжнародна спільнота, яка не визнає анексії Криму й Севастополя Росією, говорять про можливість розміщення на окупованому півострові ядерної зброї. Але прямих доказів цьому немає, а Кремль усі закиди відкидає.
Приміром, у лютому 2021 року ЄС заявив, що РФ переміщує до Криму ракети й літаки, здатні нести ядерну зброю. Це ж підтвердили й журналісти проєкту «Крим.Реалії», які вивчили супутникові знімки півострова.