У Зімбабве армія захопила телебачення та заявила про відсутність перевороту
Армія Зімбабве захопила державну телекомпанію ZBC і розповсюдила заяву, що військовіпротистоять злочинцям, водночас ніякого перевороту немає й президентові Зімбабве Роберту Мугабе нічого не загрожує.
Армія Зімбабве захопила державну телекомпанію ZBC і розповсюдила заяву, що військові протистоять злочинцям, водночас ніякого перевороту немає й президентові Зімбабве Роберту Мугабе нічого не загрожує.
Про це повідомляє ВВС.
«Ми хочемо запевнити націю в тому, що його ясновельможність президент із сім’єю живі й здорові. Ми гарантуємо їхню безпеку», — заявив в ефірі телеканалу чоловік у камуфляжі.
Він, однак, додав, що військові протидіють «злочинцям в оточенні Мугабе».
У Хараре лунали вибухи та залпи артилерійських знарядь.
Правляча партія Зімбабве звинуватила головнокомандувача армією генерала Константина Чівенгу в «зрадницькій поведінці», після його попереджень про можливе втручання військових у політику.
Своєю чергою генерал Чівенга кинув виклик президентові Роберту Мугабе, заявивши, що армія готова до рішучих дій, аби покласти край чисткам у партії Мугабе. Напередодні той звільнив віце-президента країни.
Протистояння почалося 14 листопада, коли на окраїнах Хараре помітили бронетехніку. Чому вона з’явилася там, невідомо.
Джерела агентства Reuters повідомляють, що під час захоплення телеканалу з деякими співробітниками ZBC військові поводилися агресивно. Відтак їм повідомили, що «немає причин хвилюватися», а солдати в будівлі лише для захисту.
Натомість посол Зімбабве в ПАР Айзек Мойо заявив Reuters, що уряд країни залишається «в незмінному вигляді», назвавши будь-які розмови про можливий переворот «твердженнями з соцмереж».
Посольства Великої Британії та США в Хараре закликали своїх громадян уникати громадських місць.
Ні 93-річний Мугабе, ні його представники наразі не робили ніяких заяв.
Минулого тижня Мугабе звільнив віце-президента Еммерсона Мнангагва, якого раніше вважали його наступником. Тепер найімовірнішою наступницею називають його дружину Грейс.
Партія «Зану-ПФ» заявила, що коментарі генерала Чівенгі були «розраховані на порушення національного миру... і підбурювання до повстання».
Партія заявила, що ніколи не поступиться військовим і «підтверджує першість політики над зброєю».
Лідер молодіжного крила правлячої партії Кудзай Чіпанга сказав, що генерал не має повної підтримки всієї армії.
«На карту поставлена наша країна і майбутнє, ми не дозволимо ніякому окремому військовому встати на шляху лідера партії і законно обраного президента країни», — заявив він.
Молодіжне крило партії підтримує Грейс Мугабе.
Чівенга зробив заяву про можливість військового втручання на прес-конференції в штабі армії, в оточенні старших офіцерів.
Він сказав, що «чистки» в партії спрямовані на тих, хто колись привів Зімбабве до незалежності. Сам генерал також є одним з ветеранів війни 1970-х років.
«Ми повинні нагадати тим, хто стоїть за нинішніми зрадницькими махінаціями: коли справа стосується питань захисту нашої революції, військові діють, не вагаючись», — заявив він.
Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року була здійснена спроба військового перевороту, наразі вже двоє людей отримали довічне увязнення.
В організації спроби держперевороту Анкара звинувачує проповідника Фетхуллаха Гюлена, який перебуває в США.
Прокуратура вимагає засудити до Гюлена 2923 років в’язниці і судового штрафу, еквівалентного 2,2 мільйонам днів тюремного ув’язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця невдалого перевороту: «Усі дивляться в бік Ердогана»
Підписуйтесь на наш канал у Telegram