Учені розробили полімерні сенсори, здатні виявити надзвичайно низькі концентрації токсинів у воді
Група дослідників зГентського університету таМюнхенського технічного університету розробила полімерний сенсор, який здатний виявити навіть невелику концентраціюбензопірену в питній воді.
Група дослідників з Гентського університету та Мюнхенського технічного університету розробила полімерний сенсор, який здатний виявити навіть невелику концентрацію бензопірену в питній воді.
Про це повідомляє журнал Talanta.
Відповідно до європейських стандартів, вода вважається забрудненою в тому випадку, якщо в ній присутні більше ніж 1 нанограмам бензопірену на літр. Він утворюється при згорянні вуглеводневого палива і дуже добре розчиняється у воді. Саме на пошук цього з’єднання і була націлена робота вчених.
Для створення сенсора вчені використовували суміш полімерів, створену за допомогою молекулярного імпринтингу. Це спосіб отримання матеріалів, заснований на полімеризації мономерів в присутності спеціально доданих молекул.
В новому полімері є пори розміром в декілька нанометрів, в які проходять молекули тільки певної форми та розміру. Саме форму молекул бензопірену і повторюють пори на матеріалі.
Отриманий полімер нанесли на золотий електрод для ємнісного датчика, який занурювали у воду. Якщо вода забруднена — відбувається зміна ємності датчика.
Однак, полімерний сенсор реагує і на присутність схожих за будовою з бензопіреном вуглеводнів. Але самі дослідники не вважають це проблемою, адже присутність будь-яких речовин автоматично робить воду забрудненої. А отже вона потребує очищення, незалежно від того, які домішки в ній знаходяться.
Раніше стартап зі США запустив систему збору пластикового сміття в Тихому океані.