Стартап зі США запустив систему збору пластикового сміття в Тихому океані
Компанія Ocean Cleanup запустила зСан—Франциско свою першу тестову систему збору пластикового сміття вТихому океані.Після двотижневих випробувань вона відправиться доВеликоїтихоокеанськоїсміттєвоїплямі.
Компанія Ocean Cleanup запустила з Сан-Франциско свою першу тестову систему збору пластикового сміття в Тихому океані. Після двотижневих випробувань вона відправиться до Великої тихоокеанської сміттєвої плями.
Про це повідомляється на сайті проекту.
Систему Ocean Cleanup, запропонував винахідник нідерландського походження Боян Слати. Це 600-метрова лінія з гнучких балок у формі латинської букви U. Знизу до неї приєднана підводна мережа, що занурена у воду на глибину 3 метри.
Система вільно рухається в воді та, подібно до штучної берегової лінії, збирає сміття в скупчення, які потім можна піднімати й вивозити судами супроводу.
Передбачається, що Ocean Cleanup, який залучив 30 мільйонів доларів благодійного і краудфандингового фінансування, зможе збирати фрагменти пластику розміром понад п’ять сантиметрів.
Комплекс запустили в затоці Сан-Франциско та вже за три-п’ять днів, його дісталять на точку випробувань у 250-350 морських милях від узбережжя.
Після чого установку мають доставити до Великої тихоокеанської сміттєвої плями, де вона почне прибирання. Плями розташована в 1,2 тисячі морських миль від узбережжя, отже, за оцінками авторів проекту, транспортування системи до неї, триватиме два-три тижні.
Установку випробують у 250-350 морських милях від узбережжя Сан-Франциско Фото: Ocean Cleanup
Всього компанія планує запустити 60 таких систем. Автори ідеї сподіваються прибрати половину сміття в плямі за п'ять років, а до 2040 року — до 90 відсотків плями.
Зазначається, що оскільки Велика тихоокеанська сміттєва пляма знаходиться в міжнародних водах, для реалізації проекту не потрібна екологічна експертиза. Утім стартап замовив таку експертизу у незалежних консультантів, які зробили висновок, що єдиним можливим наслідком проекту для навколишнього середовища може бути те, що у зібране сміття попадуть морські черепахи, які можуть проковтнути пластик.
Навесні 2018 року головний океанограф проекту Ocean Cleanup Лоран Лебретон і його колеги опублікували уточнені оцінки кількості пластику в Великому тихоокеанському сміттєвій плямі: за їхніми даними, в сміттєвій плямі міститься приблизно 80 тисяч тонн пластику, які сумарно займають площу близько 1,6 мільйона квадратних кілометрів. Ця маса приблизно в чотири рази більше максимальної з попередніх оцінок і в 16 разів більше величини, отриманої в результаті попередніх вимірювань кількості сміття, зібраного в тралові мережі.
Нагадаємо, дослідники вважають, що кількість пластикового сміття в океані за 10 років може збільшитися втричі.
Раніше ми також розповідали, що корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття.
- Поділитися: