Учені заявили, що розробили експериментальну вакцину від хвороби Альцгеймера. Поки її протестували лише на мишах
Команда дослідників з Великої Британії та Німеччини розробила експериментальну вакцину від хвороби Альцгеймера. Препарат успішно пройшов випробування на мишах.
Про це свідчать результати дослідження, які опублікували у науковому журналі Molecular Psychiatry.
Проведені на мишах випробування показали, що препарат змушує імунітет виробляти антитіла до токсичної форми бета-амілоїду — шкідливого білка, який, як припускають фахівці, пов'язаний з розвитком цього захворювання.
На основі методів візуалізації, подібних до тих, що використовуються для діагностики хвороби Альцгеймера у людей, дослідники виявили, що вакцина допомагає відновити функцію нейронів.
Згідно з дослідженням, препарат також допоміг підвищити метаболізм глюкози в мозку, відновити втрачену пам’ять і навіть зменшити утворення амілоїдних бета-бляшок, які є ключовими для розвитку та прогресування хвороби.
«Це робить препарат дійсно багатонадійним потенційним засобом лікування хвороби. Поки що результати дуже захопливі та свідчать про науковий досвід команди. Якщо лікування виявиться успішним, воно може змінити життя багатьох пацієнтів», — заявив доктор Пріті Бакранія з благодійної організації медичних досліджень LifeArc, якого цитує Independent.
Він зазначає, що нова вакцина відрізняється від попередніх проти хвороби Альцгеймера, які були протестовані у клінічних умов, оскільки націлена на іншу форму білка.
Найближчим часом дослідники планують розпочати клінічні випробування цієї вакцини на людях. Учені сподіваються, що досліди підтвердять ефективність їхньої розробки, унаслідок чого з'являться перші дієві методи придушення та профілактики хвороби Альцгеймера.
Хвороба Альцгеймера — найбільш поширена форма деменції(погіршення когнітивних функцій через ураження мозку) з якою стикаються люди після 65 років. На ранніх стадіях захворювання значно погіршується короткочасна пам’ять. З розвитком хвороби відбувається втрата довготривалої пам’яті, порушується мова і когнітивні функції, людина втрачає здатність орієнтуватися в обстановці і доглядати за собою.
Вважається, що хвороба Альцгеймера розвивається через те, що бета-амілоїд накопичується в головному мозку, створює подібність бляшок і вступає в контакт із унікальними білками на поверхні мозку. Це призводить до масової загибелі клітин.
За останні роки дослідники створили безліч препаратів, які теоретично можуть заважати бета-амілоїду збиратись в «клубки» і руйнувати їх. Але досі жоден препарат не показав великого успіху з погляду зменшення симптомів хвороби Альцгеймера.
Автор : Маркіян Климковецький