Удар по будинку на Донеччині та незгода Києва з поверненням турбін для «Північного потоку-1»: головне за день 10 липня
Окупанти вбили у житловому будинку на Донеччині щонайменше 15 людей, а Україна закликала Канаду скасувати рішення про повернення до Німеччини турбін газопроводу «Північний потік—1». Зібрали головні новини за день 10 липня.
Удар по будинку на Донеччині
Зранку стало відомо, що окупаційні війська увечері 9 липня обстріляли з реактивних систем залпового вогню «Ураган» 5-поверхівку в Часовому Ярі на Донеччині. Наразі відомо про 15 загиблих, під завалами — ще 23, зокрема дитина. У будинку повністю знищені два під'їзди. На місці працюють рятувальники — намагаються врятувати тих, хто опинився під завалами.
Незгода Києва з поверненням турбін для «Північного потоку-1»
Міністерство закордонних справ України та Міністерство енергетики України закликали уряд Канади скасувати рішення про повернення до Німеччини відремонтованих турбін російського газопроводу «Північний потік-1».
Вони наголошують, що росія може продовжувати постачання газу в Німеччину у повному обсязі без цієї турбіни, а її передання дозволить рф і надалі використовувати енергетику як інструмент гібридної війни проти Європи.
Звинувачення Єрмака
В Офісі президента України заявили, що не отримували жодних листів чи звернень з боку членкині Конгресу США Вікторії Спартц, яка подала президенту Сполучених Штатів Джо Байдену лист щодо нібито зв'язків глави ОП Андрія Єрмака з кремлем.
Речник президента Сергій Никифоров каже, що це справа американської депутатки й американського президента. «Дамо їм самим розібратися. Там звучать якісь звинувачення. Якщо Вікторія Спартц має докази своїх звинувачень, нехай оприлюднює їх. Поки що, окрім звинувачень однієї із сотень цих депутатів, ми нічого не почули», — сказав Никифоров.
Водночас співголова Українського кокусу в Конгресі США та членкиня Демократичної партії Марсі Каптур заявила про підтримку президента Володимира Зеленського та його команди, а також засудила поширення наративів, що спрямовані на «підрив позицій українських посадовців під час війни».
Ситуація на фронті
Генштаб ЗСУ ввечері 10 липня повідомляв, що на Донеччині окупанти штурмом намагалися покращити тактичне положення в районі Новоселівки Другої, але успіху не досягли та відійшли. Також вони намагалися влаштувати розвідку боєм у напрямку Мазанівки, але через відсіч ЗСУ вони її провалили та з утратами відійшли.
А голова Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів, що окупаційні війська застрягли під Білогорівкою Луганської області. Серед причин — знищення російських артилерійських складів, яке сильно порушило постачання нових боєприпасів.
Втрати окупантів
За даними Генштабу ЗСУ, протягом 9 липня окупаційні війська втратили ще приблизно 100 своїх військових. Найбільших утрат зазнали на Краматорському напрямку. Загалом з 24 лютого загальні бойові втрати росії становлять вже орієнтовно 37 300 одиниць особового складу.
Також росіяни втратили за добу 3 танки, 8 бойових броньованих машин, 2 артилерійські системи, гелікоптер, 2 БПЛА оперативно-тактичного рівня та 7 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн.
Сексуальне насильство під час війни
ООН зафіксувала вже 124 випадки сексуального насильства за час повномасштабної війни в Україні. А втім, ці дані — лише «верхівка айсберга» і не показують справжніх масштабів сексуального насильства в умовах війни росії проти України.
Підтримка України у Нью-Йорку
У Нью-Йорку сотні активістів влаштували акцію «Війна не закінчилася» — вони пройшли центром міста із синьо-жовтими прапорами на підтримку України. Активісти пройшли чотири кілометри Бродвеєм — від Таймс-Сквер до парку Вашингтона. У мітингу також узяв участь постійний представник Чеської Республіки при ООН Якуб Кулганек.