Удруге за місяць бомбардувальники США піднялися в українське небо. Що вони тут роблять?

Три стратегічні бомбардувальники Повітряних Сил США B—52H піднялися в повітряний простір України — вдруге протягом останнього місяця. Вони в супроводі українських винищувачів вирушили до акваторії Чорного моря для взаємодії з країнами—партнерами.

Як повідомила пресслужба командування Повітряних Сил України, бомбардувальники B-52 відтепер з’являтимуться в українському небі регулярно.

«Місії В-52 в небі України є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії», — йдеться в повідомленні.

У Командуванні Повітряних Сил України додають, що екіпажі американських B-52 сприяють колективній обороні США, її союзників у межах Північноатлантичного Альянсу та країн-партнерів, а також дозволяють здійснювати стримування Росії.

«Стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ», — підкреслюється в заяві.

Командування Повітряних Сил ЗС України / Facebook

Що це за стратегічні літаки?

Бомбардувальники B-52 на озброєнні американської армії ще з 1955 року (звісно, їх регулярно модернізують). Це літак дальньої дії, здатний нести різні види озброєння, включно з ядерним.

Це один з рідкісних випадків, коли літак безперервно перебуває на озброєнні понад півстоліття. Його створювали для доставки ядерних бомб до будь-якої точки СРСР у випадку повномасштабної війни.

Загалом перші для України подібні маневри відбулися наприкінці травня, коли вітчизняні винищувачі супроводжували стратегічні бомбардувальники США B-1B Lancer — це вже більш сучасний надзвуковий бомбардувальник, який перебуває на озброєнні ВПС США з 1985 року.

Командування Повітряних Сил ЗС України / Facebook

Не перший політ

4 вересня три бомбардувальники B-52 вже пролітали над територією України — у такий спосіб США продемонстрували можливості зі стримування Росії. Тоді це сталося вперше в історії нашої держави.

Тоді українське Міноборони та командування ВПС США у Європі вказувало, що йшлося про планове патрулювання, його мета — поліпшення взаємосумісництва країн НАТО та партнерів, зокрема й України.

У відповідь на маневри американських літаків міноборони РФ підняло вісім своїх винищувачів і привело в бойову готовність сили протиповітряної оборони Південного воєнного округу. Утім навіть росіяни тоді визнали, що B-52 не порушили їхнього повітряного простору.