Угорщина продовжує блокувати нафтове ембарго рф, посли ЄС поки не змогли домовитися — Bloomberg
Угорщина продовжує блокувати пропозицію Євросоюзу щодо поступової заборони на імпорт російської нафти, чим затримує схвалення всього шостого пакета санкцій проти рф.
Про це пише Bloomberg з посиланням на анонімні джерела.
Так, за словами джерел, на зустрічі 27 послів ЄС у неділю 8 травня домовленості досягнути не вдалося. Переговори, як очікується, відновляться найближчими днями.
Шостий пакет санкцій ЄС передбачає поетапну відмову від російської нафти: від сирої нафти протягом шести місяців, а від нафтопродуктів — до кінця 2022 року. Водночас Угорщині та Словаччині дозволяється купувати російську нафту до кінця 2024-го, а Чехії — до червня 2024 року.
Втім, як пише Bloomberg, такі поступки не зуміли переконати Угорщину. ЄС наполягав на тому, щоб ці санкції символічно ухвалили до 9 травня — перед Днем перемоги, який святкують у росії. Лідери країн «Великої сімки» 8 травня також мають провести відеодзвінок.
«Завершилася зустріч послів ЄС. Поки немає домовленостей щодо санкцій проти рф. Вони знову зберуться завтра і, можливо, у вівторок. Угорська впертість», — написав кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк.
Наразі європейські дипломати ведуть жорсткі переговори щодо запропонованого пакета санкцій. За даними ЗМІ, Угорщина та Словаччина протистоять ідеї нафтового ембарго. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан навіть порівняв ембарго з «атомною бомбою» для угорської економіки.
Орбан заявив, що хоче п'ятирічну відстрочку для своєї країни, стверджуючи, що в ЄС не взяли до уваги те, що Угорщина не має виходу до моря й отримує нафту винятково трубопроводами, що ускладнює заміну російської нафти.
Україна зі свого боку закликає міжнародних партнерів до більш рішучих санкцій та пропонує застосувати нафтове ембарго й обмеження, які мають стосуватися всіх Сумішей, що містять нафту, нафтопродукти та газблендів російського походження, пропорційно до частки в суміші сировини російського походження. Це закриє можливість використовувати суміші з російськими енергоресурсами.