«Нафта розпалює війну»: активісти Greenpeace заблокували у Норвегії російський танкер із нафтопродуктами

Активісти природозахисних організацій Greenpeace та Extinction Rebellion перешкоджають заходу нафтового танкера «Усть—Луга» з російськими нафтопродуктами на морський термінал у Норвегії.

Про це повідомила пресслужба Greenpeace 25 квітня.

Протестувальники вимагають, щоб Норвегія припинила імпорт нафти з рф та заборонила розвантаження танкера. Стверджується, що судно, зареєстроване в Гонконзі, орендоване російською компанією «Новатек». На танкер наразі завантажено 95 тисяч тонн авіагасу.

Екоактивісти прикували свого надувного човна до якірного ланцюга танкера, щоб не дати йому зайти в порт. Інші активісти, які припливли до судна на байдарках, тримають плакати з написом: «Нафта розпалює війну».

Зазначається, що поліція завадила деяким учасникам дістатися водою до «Усть-Луги».

Greenpeace надіслала уряду Норвегії листи з вимогою негайно припинити весь імпорт і торгівлю російськими нафтою та газом.

Енергетичне ембарго рф

За даними Bloomberg, у 2021 році росія продала енергоносіїв приблизно на 235 мільярдів доларів — це орієнтовно 40% надходжень до її бюджету. У 2022 році рф може заробити на цьому ще більше — 321 мільярд доларів.

Імпорт нафти в ЄС залежний від росії на 27%, проте у випадку з газом цей показник ще більший — 40%. Відмова міжнародних партнерів від російських енергоресурсів — один із пунктів, які українська влада закликає додати до нового пакета міжнародних санкцій проти рф.

У 5-му пакеті санкцій ЄС уже заборонив імпорт російського вугілля із серпня 2022 року, а також закрив свої порти й дороги для російських кораблів та вантажівок. Українська влада наполягає, що наступним кроком має бути ембарго на нафту з рф.

До цього закликав, зокрема, президент України Володимир Зеленський. За його словами, будь-який новий санкційний пакет проти росії, який не зачіпатиме нафту, «буде сприйнятий у Москві з посмішкою».

Свою готовність до запровадження нафтового ембарго вже висловила низка європейських країн, але не всі. Водночас після зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем 20 квітня Зеленський заявив про впевненість в успіху цього рішення.

Але 25 квітня стало відомо, що між країнами-членами досі триває дискусія щодо ембарго на постачання російських нафти й газу. Єдиної позиції країни не мають.